Ana sayfa Haber Google Cihazların Kaybolmasını Önleyecek Sistem Geliştirdi

Google Cihazların Kaybolmasını Önleyecek Sistem Geliştirdi

0

Belki de hepimizin en büyük problemlerinden bir tanesi de kaybolan elektronik cihazlardır. Google kuruluşu; işte tam da bu problemin tamamen yok edilmesi veya en aza indirilmesi için çalışmalar yürütüyor. Google cihazımı bul uygulaması kullanarak, telefonunuzu nereye koyduğunuzu veya çalınıp çalınmadığını bulabilirsiniz.

Ancak bunun için bazı işlem basamaklarını tamamlamanız gerekiyor. Öncelikli olarak kendi cep telefonunuzdan hesabınızı onaylatmanız gerekiyor. Hemen ardından cihazınızın bulunması için Google sizlere, çeşitli seçenekler sunuyor. Bunlar içerisinden hangisinin cihazınızı bulmaya destek olacağını düşünüyorsanız, onu seçebilirsiniz.

Google Büyük Binaları Görebiliyor Mu ?

Özellikle de havaalanı gibi büyük yapıların içerisinde kaybolan cep telefonları, son derece zorlu anlar yaşatabiliyor. Bu nedenle Google cihazımı bul uygulaması büyük binalar için de aktif halde. Telefonunuzu herhangi bir AVM veya büyük bir mekanın içerisinde unuttuysanız, Google tam olarak oranın yer tespitini gerçekleştirebiliyor.

Ancak bunun uygulanabilmesi için GPS açık olmalı. Bu uygulamanın, daha çok unutkan yapıdaki kişiler için yararlı olacağını söylemek mümkün.

Her ne kadar Google cihazınızı bulma konusunda sizlere destek olsa bile, çalınma durumunda yapılacak pek bir şey kalmıyor. Bu nedenle siz, yine de elektronik cihazlarınızı yanınızdan ayırmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here