Ana sayfa Haber Google, Chromebook Ebeveyn Kontrollerini Arttırma Kararı Aldı

Google, Chromebook Ebeveyn Kontrollerini Arttırma Kararı Aldı

0

Tablet ve Chromebook en çok uğraşan kişilerin çocuklar olduğunu söyleyebiliriz. Google’ın ebeveynlerinin bir yıldan uzun bir süredir Aile Bağlantısı adlı bir uygulaması oldu.

Bu, ebeveynlerin çocuklarına Android telefonlarını kullanma konusunda daha fazla kontrol sağlamak ve hatta akşam yemeğinde onları kapatmak için tasarlandı. Artık Google; Chromebook’ları desteklemek için uygulamayı genişletiyor, aynı özelliklerin birçoğunu da bu platforma ekliyor.

Chromebook Ne Tür Özellikler Kazanacak ?

Ebeveynler; çocuklarının ziyaret etmelerini istedikleri web sitelerini beyaz listeye ekleyebilecek, ekran zaman sınırlarını ayarlayabilecek, uyku zamanı ayarlayabilecek, cihazları uzaktan kilitleyebilecek ve kullanımı izleyebilecek.

İlk kez denetlenen hesaplarla kurulan Chromebook’lar; Google Play Store’dan Android uygulamalarına erişebilecek.

Android uygulamaları; cihazlarda kullanılmak veya gizlenmek için beyaz listeye alınabilir ve bu da paylaşılan cihazlar için yararlı olur. Ebeveynler ayrıca; chromebook uygulama içi satın alımları denetlenen hesaplar da yönetebilecek.

Chrome OS’de Android’in harikalar yaratmasına şahit olduysanız; büyük olasılıkla bunu çoğunlukla Google Play uygulamalarına basit bir erişim olarak düşündünüz. Bu değişim diğerlerine oranla son derece kapsayıcı olacak.

Bu kararda önemli konulardan bir tanesi de; Google’ın gençler için gözetimli hesaplar oluşturmanıza izin vermesidir. Ancak gençler bu kontrolleri kapatma olanağına sahip olacak. Bu da chromebook ebeveyn kontrollerinin son derece kapsamlı olmasına destek oluyor ve kullanım özgürlüğünü de kısıtlamıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here