Ana sayfa Haber Google, Chrome uygulamalarının fişini çekti!

Google, Chrome uygulamalarının fişini çekti!

0

Chrome uygulama başlatıcı

Google’ın popüler web tarayıcısı Chrome, milyonlarca kullanıcı tarafından her gün kullanılıyor. Bu ilgiyi birçok özelliğine borçlu olan Chrome, 2018’in ilk aylarında sahip olduğu uygulama desteğini tamamen yitirecek.

Chrome Web Mağazası’ndan bir süre önce uygulamalar sekmesini kaldıran Google, platformdan uygulamaları da kaldıracağını açıkladı. Geliştiricilerle iletişime geçerek durumu bildiren firma, uygulama desteğini tarayıcıdan kaldıracak ancak ChromeOS kullanan cihazlarda hala hepsi fonksiyonel olmaya devam edecek. 

Kaldırma gerekçesi sorulduğunda tarayıcı ortamında kimsenin uygulamaları kullanmadığını belirten yetkililer, Chrome’u sadeleştirmek adına çabalarına devam edeceklerini söylediler. çalışmalarından da bahseden yetkililer, yeni bir uygulama ile web sayfalarının uyumlu olmaları durumunda Android platformundaki gibi uygulama şeklinde davranmaları mümkün olacak. Bu davranış sonucu hem özel ikonları, bildirim gönderme yetenekleri hem de çevrimdışı çalışma kapasitelerine sahip olacak web sayfalarını 2018’in ortalarında görebilmeyi umut ediyoruz.

Chrome uygulamalarıyla ilgili kısaca bilgi verecek olursak, tarayıcı tabanında çalışan yerel yazılımlar olan bu ürünler, web arayüzlerinin gelişmişliği karşısında pek fazla fonksiyonellik sunamıyorlardı. Bunun dışında, hepimizin kullandığı Chrome eklentileri yakın gelecekte var olmaya devam edecek. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here