Ana sayfa Haber Google Chrome”un yine AdBlock”u engellediği ile ilgili şikayetler var

Google Chrome”un yine AdBlock”u engellediği ile ilgili şikayetler var

0

2006 yılında yayımlanmasıyla birlikte AdBlock, yıllardır tarayıcılar tarafından ve reklamcılar tarafından engellenmeye çalışılıyor. AdBlock‘un beraberinde en fazla haberlere konu olan platform ise Google Chrome. Yine, daha önce olduğu gibi YouTube videolarında ortaya çıkan reklamların AdBlock eklentisinin engelemeyediği konuşuluyordu. Bu seferki biraz daha ilginç bir iddia; kullanıcı, AdBlock kullanmasına rağmen yaklaşık 3 dakikalık bir reklam videosu izlediğini söylüyor. 

3 Twitter kullanıcısı Google’ın Twitter kaynaklarına şikayetlerini belirtirken sadece Google Chrome‘da bunun gibi durumun gerçekleştiğini, Opera, Edge veya Vivaldi gibi tarayıcılarda problem olmadığını belirtiyorlar. 

Biz de Google Chrome’daki AdBlock’u etkinleştirerek YouTube’u açtık ve aşağı yukarı 30 videoda 2 tane reklamlı videosu ile karşılaştık. Bununla birlikte adres çubuğundan girilen YouTube ile ilgili bir problem görünmüyor, farkı her neyse “uygulama” olarak yüklenen YouTube‘da reklam videosu problemi ile karşılaşılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here