Ana sayfa Haber Google Chrome”daki bug Opera için de geçerli

Google Chrome”daki bug Opera için de geçerli

0

Google Chrome tarayıcısı ile ilgili yeni bir bug daha ortaya çıktı. Aslında bug olduğu da tam olarak söylenemez. Google Chrome‘a adres çubuğu ile yapılan bir komut, Google Chrome’a kapatma komudu yolluyor. “http://a/%%30%30” kodunun adres çubuğuna girildiği anda Google Chrome cevap vermiyor ve kilitleyerek kendisini kapatıyor. iOS’da, Windows Phone’da, Windows 10′da ve Android’te de böyle. Bu durum basında “bug” olarak nitelendirilse de daha çok bir komut olduğu görülüyor. Google Chrome, Opera, Vivaldi bu komutla çökebilirken Mozilla Firefox ve Edge başka adreslere yolluyor. Edge browser’ı Facebook’a yönlendirirken Mozilla Firefox ise gelişigüzel başka sitelere yönlendiriyor.

http://a/%%30%30 ile girilen kod, Chome‘a has bir özellik. Daha önceden Vivaldi ve Opera’nın Chrome‘un altyapısını kullandığı biliniyor, haliyle bu kod, Chrome’un durmasını sağlayan bir tür kod olma ihtimali daha yüksek. 

Google Chrome’un kendisinden girdiğinizde kodu, görseldeki hatayı verdikten sonra tarayıcı takılıyor ve başka tepki vermiyor. Opera ve Vivaldi’de ise adresin yüklenmesine izin vermeden, tarayıcı kapanıveriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here