Ana sayfa Haber Google Chrome Canvas İle Hızlı Karalamalar Yapın

Google Chrome Canvas İle Hızlı Karalamalar Yapın

0

Google son zamanlarda, uygulamalar ile ilgili geliştirici çalışmalar yapıyordu. Google Chrome; Google hesabınıza otomatik olarak kaydedilen hızlı karalamalar yapmanızı sağlayan Chrome Canvas adında ilerici bir web uygulaması yayınladı. Böylece çabucak bir karalama yapma ihtiyacınız olursa; Canvas kullanabilirsiniz.

Google Chrome Canvas İle Neler Yapılabilir ?

Bu; herhangi bir bilgisayardaki bir Chrome tarayıcısına ” canvas.apps.chrome ” yazıp, herhangi bir program veya uygulama indirmenize gerek kalmadan basit bir çizim uygulamasını kullanabilmeniz anlamına gelir. Chrome Canvas ilk olarak yeni bir Chrome OS sürümünde bir uygulama olarak göründü.

 

Ancak şimdi; Firefox gibi WebAssembly’ı destekleyen herhangi bir tarayıcıda da mevcut. Uygulamanın özellikleri, bir renk paletine ek olarak; kalem, işaretleyici, tebeşir ve silgi araçlarından oluşan temel bir araç çubuğu ile şimdilik oldukça basit. İşiniz bittiğinde çiziminizi bir PNG dosyası olarak dışa aktarabilir veya aynı resmi telefonunuzda çekebilirsiniz.

Uygulamayı Chromebook’unuza yüklemek için; üç nokta düğmesine hafifçe dokunup ‘Tuvali Yükle’ düğmesine basmanız yeterli. Uygulama; Chrome OS başlatıcısında bir palet simgesi olarak görünür.

Ayrıca, siteye android telefonunuzdan erişirseniz Chrome, Canvas eklemenizi ister. Bu uygulamayla birlikte, zamanınızı çok daha keyifli geçirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here