Ana sayfa İnternet Google Chrome AdBlocker’ı için son bir sene! Google reklam engelleyicisi geliyor

Google Chrome AdBlocker’ı için son bir sene! Google reklam engelleyicisi geliyor

0

google-chrome-adblock-abp

Wall Street Journal“de de geçtiğimiz aylarda yer alan haberde Google“ın taciz edici, istenmeyen reklamlar için bir AdBlocker (Reklam Engelleyici) eklentisi hazırlayacağı duyurulmuştu. Chrome için tasarlanan ve Adblock Plus“la aynı özellikleri taşıyacağı belirtilen reklam engelleyicisi eklentisi, pop-up (açılır reklam) ve video içeren reklamlarla birlikte Chrome kullanıcısının istemediği reklamların görünürlüğünü kısıtlayacak.

Google resmi bloğunda da reklam engelleyicisi ile ilgili detayları açıkladı. Bununla birlikte İnternet devi Google, reklamları geliştirme amaçlı bir araya gelen “Coalition for Better Ads” topluluğuna katıldığını da duyurdu. Coalition for Better Ads topluluğu masaüstü ve mobil reklamlarla ilgili detaylı araştırmalar gerçekleştirdi ve Better Ads Standarts (daha iyi reklam standartları) adı verdikleri kriterleri belirledi. Bu standartlar doğrultusunda kabul edilemez reklamlar olarak ve yapışkan reklamlar, pop-up ve video oynatan reklamlar açıklandı.

Google blog paylaşımında, 2018 yılından sonra Chrome”da Better Ads Standarts dışında kalan reklamları yayınlamayacağını teyit etti. Google tarafından sağlanılan reklamlar da bu standartlara uymuyorsa engellenecekler.

çevrimiçi reklam sağlayıcı şirketler içerisinde ilk sırada bulunan Google”ın bu hamlesi büyük bir adım olarak değerlendiriliyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here