Ana sayfa Haber Google Canlı Albümler Özelliğinde 10.000 Fotoğraf Sınırı

Google Canlı Albümler Özelliğinde 10.000 Fotoğraf Sınırı

0

Daha önceden kaydetmiş olduğumuz fotoğrafları bulma ile ilgili, hepimizin çok bir problemler yaşadığı aşikar. Google işte tam da böyle bir probleme çözüm bulabilmek için; canlı albümler özelliğini etkinleştirdi.

Ekim ayından itibaren kullanılabilen canlı albümler özelliğinde, kendi evcil hayvanlarınızın veya bireysel fotoğraflarınızın otomatik olarak albüme eklenmesi en önemli kısımdı. Böylece tüm galeride gezinme gibi bir zorunluluktan kurtularak, tamamının tek bir albüm içerisinde yer almasını sağlayabilirsiniz.

 

Google Fotoğraf Konusunda Nasıl Bir Sınırlandırma Belirleyecek ?

En çok fotoğraf çeken kişilerin bile ağırlıklı olarak 8000 civarında fotoğrafa ulaştığı genel olarak biliniyor. Google ise; canlı albüm konusunda herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması için 10.000 fotoğraf sınırını belirledi.

Çektiğiniz fotoğrafların büyük bir çoğunluğu tüm hayatınız boyunca 10.000 sayısını zor bulacağı için Google firmasının bu kararı yerinde görünüyor. Mevcut bulut sistemlerindeki depolama ağlarını tıkatmak istemeyen kuruluş, bu kararını uzun bir süre devam ettirecek gibi görünüyor.

Canlı albüm bölümüne 10.000 fotoğraftan daha fazlasını eklemeye çalıştığınızda, sistem sizleri “canlı albüm duraklatıldı” uyarısıyla karşı karşıya bırakacak. Dilerseniz çekmiş olduğunuz fotoğraflardaki, loş ışıklı bölümleri keserek daha fazla yer açabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here