Ana sayfa Haber 20.000 Google Çalışanı Cinsel Taciz Nedeniyle Grev Yapıyor

20.000 Google Çalışanı Cinsel Taciz Nedeniyle Grev Yapıyor

0

Yaptığı devrim niteliğindeki çalışmaları ile birlikte, pek çok kişinin beğenisini kazanmayı başaran Google kuruluşu, bu aralar çok farklı konularla gündeme geliyor.

Daha önceden android kurucu ortağı Andy Rubin, cinsel taciz iddiası sonrasında şirketi 2014’te bırakması için 90 milyon dolar ödendiği açığa çıktı. Yine de Google’ın davaları yanlış yönlendirmesi, bu yıl yönetici liderler ve çalışanlar arasındaki genişleyen bir güven açığına adeta büyük katkıda bulundu.

Peki Taciz Olayları Nasıl Büyüdü ?

Esas olarak Google ile ilgili bu tarz olaylar ne yazık ki ilk değil. Daha önceden de bazı taciz olaylarının meydana geldiği biliniyor. Google; 2016 yılı ile 2018 yılı arasında 48 kişiyi cinsel tacizden kovdu. Bu bile tablonun pek de iç açıcı olmadığını gösteriyor.

 

Bütün bu olaylar üzerine, hızlı bir şekilde politikleşen Google çalışanları, 20000 kişi ile grev düzenledi. Yapılan bu grevlerdeki ana isteklerden bir tanesi de; yeni politika değişikliklerinin yürürlüğe girecek çok daha iyi korumaların sağlamaya çalışması.

Google bunları sürekli olarak sağlamakta zorlanacağı için, nasıl bir kontrol mekanizması kurulacağı da merak ediliyor. Tüm bu güven açıklarının ortaya çıkması, artık Google kuruluşunu çok daha fazla değişiklik yapmaya zorlayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here