Ana sayfa Haber Google bulut teknolojisinde ciddileşiyor

Google bulut teknolojisinde ciddileşiyor

0

Google bugün Zync Render servisini satın aldığını duyurduğu. Bir ortaklık olarak yansıtılan işbirliği bulut kullanıcılarına görsel efektleri platforma aktarma seçeneği veriyor. Benzer teknoloji, efekt render‘larında kullanırken, örnek olarak Star Trek: Into Darkness and Looper filmini verebiliriz. Böylece, Google bu teknolojiyi render’layarak bulut plaftormuna görsel efekt aktarmada kullanacak.

Bir ZYNC servisi olan Zync Render, halen Amazon‘un EC2 servisi ile ortak çalışıyor. Fakat Google da servisi bünyesine katarak ZYNC’nin görsel işlerini üstlendiği binlerce reklam, filmlerde Google‘ın adı geçecek. Böylece Google, render işlemleri için ciddi bir altyapı platformunu satın alarak görsel efekt işlerinin daha hızlı yürümesini sağlayacak. 

 

 

Anlaşma çerçevesinde, ZYNC ekibinin açıklamalarına bakılırsa anlaşmanın daha çok Zync Render‘a yönelik bir anlaşma olduğu görülüyor. Ekibin açıklamasında bulunan “Google Bulut servisinin bizlere katacak çok şey var” açıklaması ile daha çok, Google‘ın sırtlayacağı bir durum gibi duruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here