Ana sayfa Haber Google bir IoT platformu olan Xively için paraya kıydı

Google bir IoT platformu olan Xively için paraya kıydı

0

Bugün bir duyuru yapan Google, Xively adlı kuruluşu LogMeIn’den 50 milyon dolara satın alma niyetinde olduğunu bildirdi. Firma böylece tanınmış bir IoT platformunu ürün portföyüne dahil etmiş olacak. 

Satın almayla ilgili olarak bir blog yazısı yazan Google, bu satın almayı büyüyen bir pazar olan IoT alanına doğru sıçrama tahtası olarak kullanmak istediğini belirtti. Google’a göre 2020 yılı itibariyle 20 milyar civarında internete bağlı cihaz olacak. Xively ile birlikte cihaz tasarımcıları tasarım işlemine doğrudan bağlanabilirlik sağlarken, son kullanıcı uygulaması ve internet üzerinden bağlı herhangi bir cihaz arasında bulut tabanlı mobil bir bağlantı da sağlayabilecekler. 

LogMeIn’ de firmanın bir blog yazısında anlaşma hakkında duyuru yaparak, Google’ın Xively için daha uygun bir ortam olacağına inandıklarını bildirdi. Firma yaptığı açıklamada “Artık Xively’nin ekibi ve muhteşem teknolojisi ile donanan, kendi platformu ve geliştirici mirası ve eriştiği nokta ile Google Cloud’un, platformun liderliğinin geleceği için çok çok daha iyi bir uygunluğa sahip olduğuna inanıyoruz” dedi. 

LogMeIn geçtiğimiz hafta yaptığı duyuruda Jive Communications’ı satın aldığını duyurarak, bir yandan birleşik iletişimler üzerinde yoğunlaşacaklarının sinyalini verirken, diğer yandan destek ve kimlik erişimi işletmelerinde işlem görmeye de devam edeceklerini ifade etmiş oldu. 

Google, Xively’nin platformu ile Google’ın güvenlik, analitik, makine öğrenimi ve ölçeklendirme yeteneğiyle bir araya getirerek müşterilerine, IoT uygulamalarını bulut platformda oluşturmaları için gerekli araçları sağlayabileceğine inanıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here