Ana sayfa İnternet Google Bilim Fuarı”nda Türk kızı Elif”e özel ödül!

Google Bilim Fuarı”nda Türk kızı Elif”e özel ödül!

0

Türk kızı Elif Bilgin, Google Bilim Fuarı”nda (Google Science Fair) binlerce proje arasından sıyrılarak 15 Global Finalist”ten biri olmaya hak kazandı

Lise öğrencisi Elif Bilgin, ayrıca Scientific American “Science in Action” ödülünün de sahibi de oldu. Google Bilim Fuarı kapsamında çevre, sağlık veya kaynak sıkıntısı gibi sorunlara yönelik fark yaratacak projesini hayata geçirilebilmesi için Elif Bilgin”e 1 yıl süreyle mentorluk ve 50 bin Amerikan Doları tutarında bütçe desteği sağlanacak.
 

Jürinin aylar süren titiz değerlendirmesinin ardından geçtiğimiz haftalarda duyurulan 90 bölgesel finalistten biri olan Elif Bilgin, küresel elemelerin ardından bugün duyurulan 15 global finalist arasında yer aldı. Son aşama olan “Büyük ödül”ün sahibi olacak proje 1-30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak online halk oylaması ile belirlenecek. Finale kalan genç bilim insanları, 23 Eylül”de kutlamalar ve büyük ödül için Google”ın Kaliforniya”daki merkezinde buluşacak.

Büyük ödülü kazanan öğrenci 10 günlük Galapagos Adaları gezisinin yanı sıra LEGO, CERN veya Google”a ziyareti de içeren çok çeşitli armağanların da sahibi olacak. Final galası 23 Eylül”de yarışmanın web sitesinden (http://www.googlesciencefair.com/) adresinden izlenebilecek.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here