Ana sayfa Haber Google Assistant görsel güncellemesi tüm Android cihazlara dağıtılmaya başlandı

Google Assistant görsel güncellemesi tüm Android cihazlara dağıtılmaya başlandı

0

Yeni güncelleme ile tüm Google sayfaları aynı tasarıma sahip oluyor.

Google’ın tüm hizmetlerinde son bir iki gündür yaptığı “yuvarlama” işlemleri, tam olarak bunu yapıyor, öğeleri yuvarlatıyor. Daha önceden keskin kenarlara sahip olan Google Assistant başta olmak üzere Google Arama ve Google Akış sayfaları, artık kenarları yuvarlatılmış çerçevelere sahip. Materyal tasarım anlayışı ise devam ediyor, yani transparan değil canlı ve opak renkler hala her yerde.

Neredeyse her zaman olduğu gibi bu güncellemeyi de daha önce alan iOS kullanıcıları, yeni arayüzü geçen ayın sonundan beri kullanmaya devam ediyorlar. Bugünden itibaren Android telefonlara (Pixel modelleri başta) da dağıtılan güncelleme, kart tabanlı navigasyon sistemine sahip Google hizmetlerine açık gri yerine tamamen beyaz arkaplanı getiriyor. Bunun yanında tüm ileti kutuları, arama kutuları, yani kutusu olan ne varsa her şeyin kenarlarının yuvarlatılmış olması da yeni güncellemeyle gelenler arasında. 

Yeni güncellemenin sizin de Android telefonunuza ya da tabletinize ulaşmış olması gerekiyor fakat ulaşmadıysa internet bağlanıtınızı kontrol edebilir, Google Play’e girerek güncellemeleri sorgulayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here