Ana sayfa Haber Google Asistan Daha da Akıllı Olacak!

Google Asistan Daha da Akıllı Olacak!

0

Google, görüşüne göre sesli Asistan uygulamasını daha da akıllı hale getirmek için kolları sıvadı. Teknoloji devi, söylenenlere göre Guacamole adlı bir özellik üzerinde çalışıyor.

9to5Google’ın raporlarına göre, birkaç haftadır “Guacamole” adı verilen bir kodu araştırıyorlardı. Rapora göre, “Guacamole” ile kullanıcılar, telefon cevaplamak veya alarmları susturmak gibi zaman hassasiyeti olan hızlı görevleri “Hey Google” demeden yapabilecekler.

Asistan artık daha akıllı!

Sitenin raporuna göre, Google’ın Play Store’a yüklediği bazı dosyaları incelemişler. Bu APK dosyalarını incelediklerinde ise ilerde gelecek bazı özelliklerin habercisi sayabileceğimiz bazı kodlar bulmuşlar. Bu bilgiler sadece araştırmacıların yorumları. Bu özellikleri şirket kullanıcılara sunmayabilir. Ama biz yine de son bilgileri aktarıyoruz.

Google Guacamole
Google Guacamole

Guacamole üzerindeki araştırmaları Mart’ın başında başlamış. Söylediklerine göre şirket bu özellikleri gizli tutmak için özen gösteriyor bu yüzden de bunları bulmak kolay olmamış. İlk buldukları ipuçları “Guacamole ile hızlıca işlerinizi halledin.” gibi açıklamalara ulaşmışlar.

Fakat şimdi bu özellik açığa çıkmış durumda. Android Police, GoogleApp Beta 12.5 sürümünde Android 11 ile birlikte bu özellikleri görüntüledi.

Microsoft, Mac için Office 2021 önizlemesini sunuyor

Hızlı görevlerde “Hey Google” demeye son!

Hızlı görevler için "Hey Google" demeye son
Hızlı görevler için “Hey Google” demeye son

Bildirdiklerine göre, “hızlı görevler” listesine giren görevler alarmları, zamanlayıcıları ve aramaları kapsıyor. Çalan bir alarm “Dur” diyerek durdurulabilir. Veya “Aramayı cevapla/reddet” dediğinizde Asistan bunu algılayacak ve komutu gerçekleştirecek.

Şuanki bilgilere göre Google’ın bu özelliği çalışanları ile denediğini biliyoruz. Bu da ayarlardaki sızıntıyı açıklıyor. Aynı zamanda bazı söylentilere göre de, Sesli Asistan uygulamasını çevrimdışıyken de kullanabileceğiz. Bir diğer yeni gelecek özellik ise “Hareketlerim” adlı bir liste oluşturma imkanı. Böylece sürekli kullandığınız komutları kaydedip kolayca tekrar tekrar kullanabileceksiniz.

Google’ın hem Fotoğraflar, hem de şimdi Asistan uygulamasıyla pek çok yenilik üzerinde çalıştığı bariz. Şimdilik herhangi bir resmi açıklama olmasa da, olduğu anda burada size iletiyor olacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here