Ana sayfa Mobil Google arayı uzatmadı! Pixel 2 ve Pixel XL geliyor!

Google arayı uzatmadı! Pixel 2 ve Pixel XL geliyor!

0

Google, geçtiğimiz sene piyasa sürerek donanım alanına adım attığı telefonu Pixel”in yeni modellerini duyurmaya hazılanıyor.

Pixel 2 serisi telefonlara dair detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı. Android forumu XDA tarafından paylaşılan haberlere göre; Pixel 2 ve Pixel XL”ın teknik özellikleri hakkında neredeyse kesin gözüyle bakılan detaylar ortaya çıktı.

Google, Galaxy S8 ve benzeri büyük ekranlı modellerin tercih edilirliğini de göz önünde bulundurmuş olacak ki; üç farklı model olarak çıkacağı konuşulan Pixel serisinin yeni telefonlarında küçük ekranlı modelden vazgeçildiği söylentiler arasında.

 

Bir önceki Pixel ile aynı pozisyonda olacak olan “Walleye” kod adlı telefon, 4,97 inç bir ekranla gelecek. OLED ekran ve 1080p Full HD çözünürlüğe sahip olacak.

Pixel XL”in yerine geçecek cihazın ise ortaya çıkan kod adı “Taimen”. Radikal bir karar alıp 1440p çözünürlüklü 5,99 inçlik büyük bir ekrana sahip olacak telefon, geçtiğimiz yılın modelinden çok daha ince çerçevelere sahip olacak.

Pixel 2 ve Pixel XL tasarımı metal arka kapak ve cam çerçeveye sahip. önde ise büyük ekranlı Taimen için ince çerçeveler, küçük ekranlı Walleye için büyük çerçeveler fakat çift hoparlör olacağı söyleniyor. Ancak çift hoparlörlü küçük ekranlı modelde kulaklık girişi olmayacak. Bu hamlenin Google için pek de akılcı olmadığı söylenebilir.

İki telefonda da geçen yılki gibi tek kamera olacağı ve ekran panelleri için LG ile anlaşıldığını biliyoruz. İşlemci ve depolama alanlarında her ikisi de 2017 yılının üst seviye özelliklerini taşıyacak; Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB RAM, 64 ya da 128 GB depolama.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here