Ana sayfa Haber Google Arama ve Haritalar”a Yeni Eklenen Özellik ile Hangi Restoranda Ne Kadar...

Google Arama ve Haritalar”a Yeni Eklenen Özellik ile Hangi Restoranda Ne Kadar Sıra Bekleriz Görebileceğiz

0

Google haritalar popüler zamanlar ekran görüntüsü

Google’ın Arama ve Haritalar hizmetlerine eklenen ve yakın zamanda tüm dünyaya yayılacak olan özellik, önceden eklenen mekanların yoğunluğu bilgisine bir katılım daha yaparak sipariş bekleme süresini de kullanıcılarına sunmaya başlıyor. Yeni özellik ile gitmeyi planladığınız yerde bulunan kişilerin Android cihazlarından elde edilen anonim veriler, bekleme sürelerini ve mekanın yoğunluğunu hesaplamada kullanılıyor.

Akıllı telefonlarımızda yer alan “konum geçmişi” özelliği, bir çok akıllı fonksiyonu kullanmamıza olanak sağlamanın yanı sıra çevremizdekiler başta olmak üzere dünyadaki tüm kullanıcıların da hayatlarını kolaylaştırmamıza imkan sağlıyor. Google’ın bu toplum desteğini kendine temel alan yeni özelliği de geçireceği vakti planlamayı sevenler için harika görünüyor. Google’da ya da Haritalar’da bir restoranın veya kafenin adını arattığımızda çıkan sayfa, bir süredir buradaki yoğunluğu zaten bizlere göstermekteydi. Bugün Google tarafından yapılan açıklamaya göre ise bu kısma bir de “bekleme süresi” sekmesi eklenerek kapsam genişletiliyor. 

Google Haritalar bekleme süresi

Yeni fonksiyon ile insanların planlarını daha iyi yaparak bir işletmeden en iyi verimi almalarını hedefleyen Google, özelliğin yakın zamanda herkesin kullanımına açılacağını da belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here