Ana sayfa Haber Google arama sonuçlarına hastalık belirtilerini ekliyor

Google arama sonuçlarına hastalık belirtilerini ekliyor

0

Google‘ın bazı sağlık araştırmaları yürüttüğünü biliyoruz. Zahmet edilip de çözülmeyen; kanser, alzheimer, parkinson gibi hastalıklarla ilgili çalışıyorlar ve buna ek olarak otizim olarak yaşayan kişilerin de ifade gücünü artırabilecek bazı girişimleri mevcut. Google’dan bir sağlık hizmeti daha devreye giriyor, basit ama oldukça işe yarayabilecek bir servis söz konusu. Ek olarak hastalığı hakkında bilgisi olmayıp, hastanelerde yanlış departmanlardan randevu alan hastalara da kolaylıklar sağlayacaktır.

Hastalığınızla ilgili bazı belirtileri girdikten sonra bu belirtilerle ilişkilendirebilecek bir hastalık bulmakta internette fazlasıyla zorlanıyoruz. özellikle Türkiye’deki web masterların büyük bir tilkilikle, yazılarının ilk paragraflarını tamamen etiketlerle dolu bir yazı okuduğumuzda sadece zamanımızdan çalıyorlar aslında. Google’ın yeni servisi bununla ilgili. Google, hem Google Now servisine, hem Google Search arayüzüne bazı sağlık hizmeti sokuyor ve girilen belirtiler doğrultusunda size büyük bir ihtimalle taşıdığınız hastalık problemini buyuruyor.

Belirtmekte fayda var; bu tip araştırmaları yapmak için, açık kaynak olarak kullanılan sitelerden uzak durmak gerekiyor. özellikle Wikipedia gibi kullanıcıların kendi bildiklerini yazdığı bir ortam, Google’ın algoritmaları içerisinde yer almayacak fakat yine de uyarıyorlar; internette Wikipedia gibi açık ortamları kaynak olarak almayın.

kaynak

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here