Ana sayfa Haber Google Android P”de yeni iPhone X kopyası tasarımı test ediyor

Google Android P”de yeni iPhone X kopyası tasarımı test ediyor

0

Google, Apple”ın iPhone X üzerinde geliştirdiği yeni işaret dili ve ara yüzüne benzeyen gezinme çubuğunu test ediyor Android P”de. Bir Android geliştirici sayfasında yeni gezinme çubuğunu yanlışlıkla açığa çıkaran Google, yanlışlıkla yayınladığı ekran görüntüsünü hemen sonra kaldırdı. Göründüğü kadarıyla yeni gezinme çubuğunda artık çoklu görevlendirme butonu bulunmadığı gibi, merkezi ana ekran butonu da çok daha küçük ve hap büyüklüğünde.

Habere göre Google, iPhone X”da olduğu gibi yukarı doğru sürüklendiğinde çoklu görevlendirme ara yüzünü açan yeni gezinme çubuğunu test ediyor. Moto X5 görselindekine benzer bir görünüme sahip küçük ilaç tableti büyüklüğündeki buton, buton görevi görecek mi yoksa iPhone X”daki gibi ana ekranı getirmek için sürükleme noktası belirteci olarak mı kullanılacak, henüz belli değil. Her ne kadar haberin kaynağı geri dönme tuşunun gerektiğinde kullanılmak üzere konumlandırıldığını söylese de, Google”ın bu tuşu da yeni tasarıma dahil ettiği anlaşılıyor.

Google bu gezinti çubuğunu şu an için sadece test ediyor. Bildiğiniz üzere firma geçmişte de bazı değişiklikleri test etmiş ama, kullanıma sunmamıştı. Fakat yine de Google”ın iPhone X ya da Essential Phone”da olduğu gibi yeni Android P güncellemesinde ekran çıkıntılarını tam olarak desteklediğini biliyoruz. İşaret dili ile çalışan yeni gezinti çubuğunun, Android geliştiricilerinin kenarlıksız ekranları daha iyi şekilde değerlendirmelerini sağlayacağı kesin. Android P ile ilgili olarak Google”ın önümüzdeki ay düzenleyeceği I/O geliştirici konferansında daha fazla bilgi edineceğimizi ümit ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here