Ana sayfa Haber Google Android için yeni podcast oynatıcısını kullanıma sundu

Google Android için yeni podcast oynatıcısını kullanıma sundu

0

Google Arama içine entegre edilen yeni podcast oynatıcısı, bağımsız bir uygulama olmamasına rağmen gerekli olan tüm işleri yerine getirebiliyor. Google Play Music”in içine 2016 yılında entegre edilen özellikten farklı bir araç olan yeni uygulama, Google Assistant ya da Arama üzerinden yapılan podcast sonuçlarının direkt olarak uygulama içerisinde oynatılmasını sağlıyor.

Bağımsız bir uygulama bekleyenleri muhtemelen hayal kırıklığına uğratan eklenti, bu durumu daha önceden tahmin etmiş olacak ki kullandığınızda ana ekrana kısayol eklemenize imkan sağlıyor. Bu kısayol ile direkt olarak kayıtlı podcastlere ulaşabildiğiniz uygulama, aslında tam bir web uygulaması gibi çalışıyor ve aboneliklerinizin yanı sıra önerilen içerikleri de gösteriyor.

Son istatistiklerin gösterdiğine göre iOS ve Android arasında podcast tüketimi söz konusu olduğunda ciddi bir uçurum söz konusu. Dünyada kullanılan telefonların çoğu Android olsa da en çok podcast dinleyici nüfusu iOS cihazlardan geliyor. Bu durum ortalamaya vurulduğunda ise bir iPhone kullanıcısının Android kullanıcısına göre on kat daha fazla podcast dinlediği ortaya çıkıyor. Bu durumda tabi ki Apple”ın bağımsız Podcasts uygulaması da önemli bir rol oynuyor.

Google”ın bu alandaki yeni çabalarıyla birlikte siz de podcastlerin bilgi dolu dünyasına girmek istiyorsanız akıllı telefonunuzdan Google Arama, Chrome ya da Assistant kullanarak herhangi bir podcasti aramaya başlayın. Sonuçlar arasındaki kartlarda bulunna oynat butonu sizi direkt olarak yeni uygulamaya yönlendirecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here