Ana sayfa İnternet Google Analytics nedir ?

Google Analytics nedir ?

0

Google Analytics ile doğru kullanıcıya ulaşın!
 

Eğer bir web siteniz var ise ya da bunu iş olarak yapıyorsanız web ile ilgili herhangi bir işin içerisinde çalıştıysanız eminim Google Analytics’ i duymuşsunuzdur. Google Analytics web sitenize yerleştireceğiniz 2-3 satırlık bir kod yardımı ile web sitenizin istatistik tutma işini tam bir ustalık ile yapıyor. Google Analytics çok karışık gibi görünen ama özünde çok da basit olan Google”un web siteleri için ücretsiz olarak sunduğu çok gelişmiş bir istatistik servisi. Anlık ziyaretçi sayısı ve takibi ile ilgili çok detaylı izleme olanakları sunuyor. Tarayıcılar, ekran çözünürlükleri, işletim sistemi gibi site kullanıcıları hakkında, her türlü detaylı bilgiye çok rahat bir şekilde basit bir kontrol paneli sayesinde ulaşma imkanını buluyorsunuz. Tüm bunları yaparken Google’ ın sizden tek kuruş talebi bile olmuyor. Siteniz hakkında önemli bilgiler edinin. Google Analytics, satışları ve dönüşümlerinizi ölçmenizi sağlamanız için de oldukça verimli bir hizmet sunuyor. Kullanıcıların sitenize nasıl geldiğini ve tekrar ziyaret etmelerini nasıl sağlayabileceğiniz ile ilgili yeni ipuçlarını sizlere gösterirken, sitenizdeki kullanıcı artışı sağlamanın kolay yollarını sunuyor.
 

 
Geliştiriciler tarafından oldukça ilgi duyulan bir firma olan Google, Google Analytics için de geliştiriciler tarafından nasibini alıyor. Oldukça geniş bir yelpazede Android, iOS, Windows ve Mac tabanlı gibi neredeyse tüm platformlar için uygulama ve web tabanlı uygulamaları ve yazılımları yer alıyor.

Google Analytics Dönüşüm ile, sayfa görüntüleme ve ziyaretçi sayısı bilgilerinin ötesine geçebilirsiniz. Tüm dijital pazarlama kanallarınızın sitenize ziyaretçi çekmek üzere birlikte nasıl çalıştığını öğrenebilirsiniz. Satışları, indirmeleri, video oynatmaları ve sizin için önemli olan diğer işlemleri ölçerek, bazı ziyaretçilerin sizden ürün veya hizmet satın alırken diğerlerinin neden almadığını öğrenebilirsiniz.

 

3 Adımda Google Analytics’i kullanmaya başlama

1. Bir Gmail veya Google hesabına kaydolun. Yeni bir hesaba kaydolmak için Google Analytics web sitesini ziyaret edin. Hesap oluştur düğmesini tıklayın ve ekrandaki talimatları gerçekleştirin.
 


 
2. Hesap mülklerini ayarlayın. Google Analytics esnektir ve farklı hesap yapılandırmalarını desteklemektedir. Ancak ayarlarınız, verilerin raporlarınızda nasıl görüneceğini etkiler. Ayarlarınızı planlamanıza yardımcı olması için, Analytics hesaplarına, kullanıcılarına ve verilerine genel bakış bölümüne bakarak, tam olarak ne tür bir hizmet almak istediğinizin seçimini yapmalısınız.
3. İzleme kodunuzu ayarlayın. Kullanım verilerini toplamak ve Analytics hesabınıza göndermek için web sitenize veya mobil uygulamanıza Analytics izleme kimliğini ve kodunu ekleyin.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here