Ana sayfa Haber Google Alphabet ile Alzheimer”ın peşinde

Google Alphabet ile Alzheimer”ın peşinde

0

Google‘ın sonbahar’da duyurduğu yeni firması Alphabet şu sıralarda sürücüsüz araçlar, hiber bilgisayarlar, Google verilerinin daha sağlıklı bir şekilde genişletilmesi, big data gibi konularda çalışmalarını yürütüyorlar. Bunlara ek olarak Google, Alphabet‘in ilgi alanı içerisine Alzheimer, diyabet gibi sağlık sektörünün bir türlü çözmek istemediği problemleri de kattığını, firmanın kurulduğu dönemde de dile getirmiştik. Bu ekibe WHO gibi uluslar arası örgütlerden de katkılar olduğu söyleniyor ve yeni gelişmelere bakılırsa Google, Alphabet içerisinde çalıştığı Alzheimer  araştırmalarında sona yaklaştı. İlk haberler, bu çözümün bir kapsül ilaç söylüyordu ancak şimdiki gelişmeler biraz daha farklı. Google, Alphabet‘in geliştirmekte olduğu PC yazılımlarıyla Alzheimer hastalığının gelişmesini engellemeye çalışacak. Bize gelen haberlere göre Alzheimer’ın dönemine göre, bu tedavi türü yanıt verebiliyor, eğer hastalık gelişim aşamasındaysa veya şüphe içerisindeyse gerçekten fayda edebiliyor.

Konu, aslında kişinin vitamin veya minarel eksiklikleriyle ilgili nokta atışı yapmasını içeriyor. Kişiye imkansız çarelerin değil, daha günlük çözümlerin sağlanacağı bir gelişme bekliyoruz. Bu bir PC olabilir, Android Wear cihazı olabilir, bu teknolojilerle kişinin hastalığının gelişmemesi için veya o hedefteki  hastalığa yakalanılmaması için günlük raporlar sağlanıp, kişiye özel diyetler verilebilir.

2014’ün yaz döneminde ortaya çıkan habere göre, Alzheimer’ın en büyük nedenlerinden bir tanesinin alınan eksik glütenin ve eksik alınan C vitaminin neden olabileceği anlaşılmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here