Ana sayfa Haber Google akıllı telefonunuzu daha az kullanmanızı istiyor!

Google akıllı telefonunuzu daha az kullanmanızı istiyor!

0

Washington Post tarafından yapılan bir habere göre Google, ailelerin ve kullanıcıların akıllı telefonlarında geçirdikleri vakti daha kolay yönetilebilir hale getirmeyi hedefliyor. Dünya çapında milyarlarca kişi tarafından kullanılan Google bağlantılı ürünler, firmanın sosyal konularda da son derece dikkatli olmasını gerekli kılıyor.

Cambridge Analytica skandalının gölgesinde teknoloji endüstrisinin tamamının odaklandığı veri gizliliği ve bu verilerin doğru işlenmesine olan gereklilik çok daha baskın şekilde ortaya çıktı. 

Teknolojinin belki de en tehlikeli kısmı olan bağımlılık problemi bazı insanları ciddi anlamda etkiliyor. Bu konuyla ilgili olarak Apple yatırımcıları direkt olarak firmadan çocuklardaki bağımlılığa karşı mücadele edecek bir cihaz tasarlamasını talep edecek kadar ileriye gittiler. Bu konuda Facebook ise geçmişte pasif olarak Facebook akışında gezen insanların ruhsal modlarının düşebileceğini belirtmişti.

Teknolojinin daha sorumlu kullanılmasına yönelik anonim bir kaynaktan iletilene göre Google, Android‘in gelecek sürümlerinde bireylerin ve ailelerin cihazlarında ne kadar vakit geçirdiklerini daha kolay kontrol edebilecekleri aletlere yer verecek. Bu aletlerin ve özelliklerin şuan neye benzediği ve ne formda geleceği belirsiz fakat yakında tanıtılacak Android P ile bazı parçalarının gün ışığına çıkması mümkün.

YouTube Kids ürününde daha önce harekete geçmiş olan ve çabasını arttıran Google, çocukların ekran başında geçirdiği vakti kısıtlamak ve yanlış içeriklerden uzaklaştırmak için bazı hamleleri gerçekleştirmişti. Teknoloji devlerinin birbirlerinden sık sık esinlendiğini de hesaba katacak olursak yakın zamanda Apple’ın da Google’ın da bu konuda benzer ürünler ortaya çıkarmasını bekleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here