Ana sayfa Haber Google 780 milyon içerik engelledi!

Google 780 milyon içerik engelledi!

0

Google, bu dönem içerisinde toplam 780 milyon farklı içerik engelledi. Bu işi ise Google‘ın 1000 civarı çalışan bilirkişi üstlendi. İçeriklerde e-ticaret siteleri, reklamcılık şirketleri, reklam içerikleri, kişisel verilere ulaşmaya çalışan güvenilirliği olmayan internet siteleri, sahte sağlık ürünleri duyuruları yapan siteler gibi farklı farklı oluşumlar bu dönem içerisinde Google tqarafından engellendi. En çarpıcı rakam ise reklamların rakamında belli oluyor, Google’ın verdiği istatistiğe göre toplam 30 bine yakın reklam kısa süre içerisinde engellendi. Milyona yakın bir rakam da banner’lar aracılığı ile izinsiz ve zararlı sitelere yönlendirebilen banner reklamlarına yönelik engelleme var.

30 bin standart reklamın yanısıra 10 milyon internet sitesi sahte ürünler satması nedeniyle Google‘ın indexlerinden kaldırıldı ve engellendi. 12.5 milyon reklam niteliksiz reklam-rahatsız edici reklam kategorisinden engel koyuldu, binlerce sahte kilo verme ürünleri satan internet siteleri ve sahte fitness supplement’ları satan internet sitesi bu engellenen içerikler arasında. 

17 milyonluk çarpıcı rakam ise yine reklamlara yönelik. Pop up reklamlar, zorla tık aldıran reklamar, uyarı vermeden bir anda ekrana yansıyan reklamlar gibi 17 milyon reklam engellendi.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here