Ana sayfa Haber Google 27 Mayıs 2015″te ne tanıtacak?

Google 27 Mayıs 2015″te ne tanıtacak?

0

Google‘ın geliştirici konferansı I/O, geçtiğimiz yılın devamı niteliğinde olarak kabul ediliyor. Kaynaklara göre Google, 27 Mayıs 2015’te başlayacak olan geliştirici konferansında yeni işletim sistemlerinin yeni versiyonlarını, yeni yazılımlarını, yeni yazılım geliştirme programlarını, yeni Chromebook‘larını, yeni akseuarlarını tanıtacak. İlk sırayı Chrome OS sistemi yer alıyor. Google, yaklaşık aynı fiyat performansıyla piyasaya süreceği yeni nesil Chromebook‘larına yeni bir taban hazırladı ve bu tabanın temeli, mobil uyumlu yazılımlar olacak. İçeriğinde Office 2016, Adobe ve Autodesk programlarıyla birlikte Chromebook’ları bir iş bilgisayarı haline getirebilecek bazı eklemeler de mevcut. Sadece iş bilgisayarı olarak değil, öğrenciler için Office yazılımları, AutoCAD programları da Chromebook’un altyapısında olacağı söyleniyor. Bu dedikodulara bakılırsa, Google‘ın Chromebook‘ları haziran ayına yeni bir Chrome OS sistemiyle girecek. öncelikle Google geliştiricilerine ek olarak yazılımcılara da bazı programlar, yeni Chromebook’lar aracılığı ile sunulacak.öğrenciler için, özellikle bilgisayar mühendisliği okuyan öğrenciler için iyi bir gelişme.

İkinci günü, büyük ihtimalle Android 5.1’in tanıtımına şahit olacağız. Android 5.1 güncellemesiyle ilgili detaylı bilgiler, sunumlar esnasında Android 5.1’in güvenlik detayları, Android 5.1’in arayüz detayları ve güncellemenin neler getirip, neler götüreceği enine boyuna masaya yatırılacak. Android 5.1’in özellikleri artık belliyken, ardından üreticilerden detaylı bir Android 5.1 yol haritası bekleniyor konferansın ardından.

Google ayrıca, geliştiricilerin Cardboard’a neler eklediğini de açıklayacak. Daha fazla olmuş bir Google VR gözlüğünün yanısıra, somut bir Ara Projesi ile karşı karşıya kalabiliriz. Nasıl çalıştığı, nasıl geliştirildiği ile ilgili detaylı bir sunuma sahip olacak Ara Projesi ve bununla birlikte Project Ara’nın uygulamalı sunumu, basına tanıtılacak.

Büyük ihtimalle bu konferansın ardından Android 5.1, Nexus 6, Nexus 5 ve LG G3’lerde yayımlanmaya başlanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here