Ana sayfa Haber Google 2017 yılında toplam 3,9 milyon Pixel akıllı telefon sattı

Google 2017 yılında toplam 3,9 milyon Pixel akıllı telefon sattı

0

Google Pixel 2 & Pixel 2 XL

2016 yılı Ekim ayında ilk akıllı telefonunu, daha doğrusu akıllı telefon ikilisini, kendi saf Android arayüzüyle birlikte pazarlayan Google, teknoloji meraklılarının son derece ilgisini çekmeye başarmış ve sunmuş olduğu harika kamera deneyimiyle sıradan tüketicilerin de ilgisini çekmeyi başarmıştı. Arkasından gelen Pixel 2 serisi, öncülünün üzerine birkaç ekleme yapmış ve malesef kulaklık jakını feda etmişti. 

Google’ın akıllı telefon alanındaki hırsı, donanım alanına yönelmek istemesi, çıkardığı akıllı telefonlarla birlikte ortaya çıkıyor. Farklı donanımcılarla ortaklıklara giderek satışa çıkardığı modelleri genel olarak süper arayüzleri, hızlı güncelleme desteği ve müthiş kameralarıyla öne çıkıyordu. Firmanın açıklanan satış rakamlarına göre 16 aylık süreç içerisinde toplam 3,9 milyon adet Pixel akıllı telefon satmayı başaran firma, pazarda çok büyük bir yere sahip olmasa da bu süreç içersinde toplam payını ikiye katlamayı başardı. Her şekilde, Google’ın 16 ayda sattığı sayıda akıllı telefonu Apple bir haftadan kısa sürede satmayı başarıyor.

Google’ın şuan için parlak görünen geleceği HTC’nin akıllı telefon departmanını da almasıyla birlikte gittikçe daha parlak hale gelecek gibi görünüyor. Umarız bir gün Google donanımlar ülkemizde de resmi olarak satışa çıkarılır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here