Ana sayfa Ürün İnceleme Goldmaster Tab-736 IPS

Goldmaster Tab-736 IPS

0

 Goldmaster“ın giriş seviyesi olarak nitelendirebileceğimiz tablet modellerinden Tab-736 IPS. Kendi fiyat segmentinde oldukça iddialı alternatiflerden birisi olan modele yakından bakıyoruz…

Ekran

7-inç tablet segmentinde standart olarak değerlendirebileceğimiz 1024×600 piksel çözünürlükle gelen Goldmaster Tab-736“nın öne çıkan özelliği IPS panelli olması. Bunun pratikte bize dönüşü daha yüksek renk doğruluğu ve geniş görüş açısı demek. Parlaklığı ortalama olarak değerlendirilebilir. Ne çok iyi ne de kötü. Keza güneş altında görülebilirlik de ortalama düzeyde. Direk güneş altında okumak ise neredeyse imkânsız. 

Performans

Yongaseti ayağında Cortex A7 tabanlı, çift çekirdekli 1.5GHz hızında çalışan işlemciye ve Mali 400MP GPU”suna yer veren Goldmaster Tab-736“nın RAM miktarı ise 1GB. Günlük kullanımda fazla abanmadığımız sürece sorun yok. 3-4 uygulamayı aynı anda çalıştırmaya başladığımızda ise kasılmalar başlıyor. Tabii Android”in RAM optimizasyonunun henüz yapılmadığı eski sürümlerinden birisi olan 4.1.1 ile gelmesi de bu durumun tetikleyicilerinden birisi. Benzer şekilde Angry Birds vb. gibi hafif grafik gücü gerektiren oyunlarda (ve hatta orta seviye oyunlarda) sıkıntı yaşamasak da Real Racing gibi  oyunlarda sıkıntı kaçınılmaz. Şöyle örneklendirelim: LG G3, Note 3, HTC One M8 gibi günümüzün üst seviye akıllı telefonlarının dörtte biri dolayında bir performansa sahip. 16GB”lık dahili depolama alanıyla gelen ve microSD desteğine de sahip olan model bu açıdan kendi sınıfında rakipsiz. Hatta bir üst segment de bile çok rastlanan bir kapasite değil 16GB. Ekseriyetle 8GB”lık modellerden oluşan bir segmentte 16GB ile öne çıkmayı başarıyor Goldmaster Tab-736

Diğer özellikler

Alüminyum fırçalı arka gövdesiyle şık bir görünüm arz eden modelin bağlantı ayaklarında Wi-Fi ve Bluetooth bulunuyor. Wi-Fi çekim gücü ortalama. Dilersek micro USB bağlantısı üzerinden 3G USB modemlerle kullanabiliyoruz. Yine gerekli çeviriciyle USB üzerinden HDMI desteği de sunuyor. 1.9MP”lik HD arka kamera ve VGA (0.3MP) ön kamerası ise ancak günü kurtarır nitelikte. Ses kalitesi ve yüksekliği ise ortalamanın üzerinde. Son olarak 3000 mAh”lık bataryasının da bizi ortalama kullanımda gün süresince götürdüğünü söyleyelim. Tabii film izlemek, oyun oynamak gibi eylemlere girdiğimizde en fazla 3-4 saat içerisinde bitiyor pilimiz.

özetle

Goldmaster Tab-736 IPS, eğer dâhili hafızanın büyüklüğü sizin için önemliyse kendi fiyat aralığında tavsiye edebileceğimiz modeller arasında yer alıyor.

Video incelememize aşağıdaki quarkod’dan ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here