Ana sayfa İnternet Gökcan Sanlıman

Gökcan Sanlıman

0

Gökcan Sanlıman ile röportajımızı yaptık. Yeni yakışıklı sanatçımızı Gökcan Sanlıman ı tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz. Sizler için yaptıgımız Gökcan Sanlıman röportajını beyeninize sunuyoruz.

 

S: önce bir cover albüm vardı… Şimdi besteler… Kendinde nasıl bir değişim, dönüşüm görüyorsun?

 

G.S.: Kendime olan güvenim arttı her şeyden önce. Cover albüm sonrası bestecilik ve söz yazımı konusunda kendimi geliştirme fırsatım oldu. İnsanın kendi şarkılarını söylemesi çok güzel. Zaten bu yüzden müziği seçtim ama bu durum aynı zamanda bir baskı unsuru. çünkü bütün sorumluluk sizde. Dolayısıyla eskisine göre daha olgunum diyebilirim.

 

 

S: Soğuk Temmuz’a ikinci klip geldi: Şerefine… Kimin, neyin şerefine diyoruz?

 

G.S.: “Şerefine” aslında yaşadığım bir geceden yola çıkarak kendi hayatım hakkında yazdığım bir şarkı. Sözlerinde de olduğu gibi “Yanımızda olmayanların şerefine” dersem sanırım özetlemiş olurum.

 

S: Klip çekimleri nasıl geçti? Kendi yazdığın bir şarkıyı, yönetmene emanet etmek kolay oldu mu?

 

G.S.: Klip çekimleri biraz  yorucuydu. çünkü çok fazla mekan ve kısıtlı vaktimiz vardı. Kullanılan cast”ı göz önünde bulundurunca ben yorulduysam, yönetmenim Bertan Başaran”ı düşünemiyorum. Kendisi aynı zamanda arkadaşım olduğu için yaptığı işleri biliyordum. Bu yüzden ben ona gittim. Uzun bir hazırlık süreci sonrası çekimleri gerçekleştirdik. Haliyle her şey istediğimiz gibi oldu. Umarım seyredenler de beğenirler.

 

 

S: Albüm kayıtları sırasında Teoman ile prodüktör bağlamında çalışmak nasıl bir deneyimdi?

 

G.S.: Şarkılarımı albümden önce de biliyordu. çok fikir danışmışlığım vardır en başından beri. Bu yüzden albümün prodüktörü olması benim için büyük şans. çünkü birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz. Onun için her şeyden önce benim içime sinmesi önemliydi şarkıların. Bize önemli köşe başlarında yol gösterdi.  Onun dışında aranjörüm Noyan Erdal ve bana fazla müdahale etmedi. Müzik zevklerimiz de birbirine uyduğundan, gayet iyi geçindik.

 

S: Enstrüman kayıtlarından bahsedelim mi biraz?

 

G.S.: önemli insanlarla çalıştım albümde. Erdem Sökmen, Engin Gürkey, İlker Balic ve Gündem Yaylı grubu gibi. Bas ve elektrik gitarları aranjörüm Noyan Erdal çaldı. Davul, perküsyon ve yaylı kayıtlarını Ada stüdyo’sunda, geri kalan enstrümanları ise kendi stüdyomuzda kaydettik.

 

 

 

S: Kendini müzik piyasasında nasıl bir yerde görmek istiyorsun? Müzikten beklentin nedir, ya da kendinden?

 

G.S.: Sevdiğim işi yapıyorum. Beklentinin insanı hayal kırıklığına sürüklediğini uzun zaman önce öğrendim. Bu yüzden beklentimi düşük, hevesimi yüksek tutuyorum. Sinirlerimi aldırdım bu işe başlarken. Ve müzikle uğraşan herkese de tavsiye ederim. Rahatlıyor insan.

 

 

S: Sana en çok hangi sorunun sorulmasını isterdin? Ne sorsak sana da şöyle bir anlatsan derdini?

 

G.S.: Kendimi çok ciddiye almıyorum. O yüzden kariyerimle ilgili büyük dertlerim yok. Demin de söylediğim gibi sevdiğim işi yapıyorum. Bu yüzden nasılsın diye sorarsan iyiyim derim.. 🙂

 

S: Şöyle dışarı çıkıp bir bakarsan, nasıl görüyorsun piyasayı, televizyonları, klipleri, içinde bulunduğun ortamı, yabancılaşıyor musun? Komik ya da acıklı geliyor mu, egolar, ödüller, listeler, çığlık atan kızlar:) Bazen de boş konser salonları… Neler hissediyorsun bir anlatsana…

 

G.S.: Boş konser salonlarını da gördüm çığlık atanları da. çok insan var müziğe gönül veren ve haliyle aralarından sıyrılmak zor. Emeğe saygım var ama yanlış meslek seçimi yapan da çok bu piyasada…

 

 

S: Biraz da iç dünyan? Orda neler var, neler dönüyor kimsenin görmediği?

 

G.S.: Kendimle barışmaya çalışıyorum uzun zamandır. Ve bunu da başarmaya başladığımı hissediyorum. Albümden beri, başkalarına itiraf edemediğim şeyleri de şarkılarda aradan çıkarıyorum. Keyfim yerinde kısaca…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here