Ana sayfa İnternet Gmail”e iki yeni özellik eklendi!

Gmail”e iki yeni özellik eklendi!

0

Gmail eklediği iki yeni özelliği resmi olarak açıkladı!

Resmi Gmail Blog sitesinde yapılan açıklamaya göre, Google’ın popüler e-posta servisine iki yeni özellik getirildi. Yeni özelliklerin kullanıcılara sunulan diğerlerinden farkı, Google tarafından ‘Labs’ kategorisine sokulmamış olması.
Gmail kullanıcıları artık ‘Sürükle – Bırak’ özelliğinden sonuna kadar faydalanabilecek. Artık e-posta gönderirken, eklenmesini istediğiniz dosyaları iligli yere sürükleyip bırakarak ekleme işlemini yapabiliyorsunuz. Kısacası ‘Ekle’ butonuna tıklayıp açılan pencerede dosyaları bulma derdi bitti. Ancak biraz ironik durmasının yanında bu özellik sadece Google Chrome ve Mozilla Firefox 3.6 ile birlikte kullanılabiliyor. Google’ın yaptığı açıklamaya göre, gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra diğer tarayıcılar da aynı özelliği kullanabilecek.

 

 

İkinci özellik kullanıcılara daha iyi bir Gmail Takvim deneyimi sunuyor. Baktığımızda daha iyi bir Gmail ve takvim entegrasyonu görüyoruz. Kullanıcılar yolladıkları e-postaya, takvimde yer alan buluşma bilgilerini ekleyebiliyor. Aynı zamanda e-postalarda yer alan davetiyeler kabul ya da reddedilebiliyor.
Davetiyeyle paylaşılan bir takvim kullanıyorsanız artık karşı tarafın da buluşmalarını görebiliyor, bir buluşma ayarlayabiliyorsunuz.

İki adet ancak güçlü gelişmelerle kullanıcıların karşısına çıkan Gmail, kurumsal tarafta da fazlasıyla kullanılabilir.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here