Ana sayfa İnternet Gmail’den telefon edilecek

Gmail’den telefon edilecek

0

Google, Voice servisini Gmail ile birleşti.

Google, daha iyi servis sağlamak adına büyük bir atarak, Gmail servisinde telefonla görüşebilme imkânı sunuyor. Bu hizmetin gerçekleşebilmesi için şirket, geçen yıl VoIP (İnternet protokolü üzerinden ses) hizmeti sunan Gimzo5″i satın almıştı. Bu olaydan beri telefon görüşme hizmeti sunması beklenen Google, nihayet bombayı patlattı. Bundan böyle kullanıcılar, yalnızca bilgisayardan bilgisayara değil, bilgisayardan cep telefonuna da konuşabilecekler.

Gmail”in yeni telefon hizmetiyle merak edilen konulardan biri de Google Voice hizmetine ne olacağına dairdi. Google”ın zaten konuşma hizmeti sunan Voice servisi Gmail ile birleştirdi. İşin iyi tarafı; Gmail”in telefon hizmetini kullanabilmek için Google Voice hesabınızın olması gerekmiyor.
 

Gmail”in telefon servisi şu an için yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada”dan bir numarayı aramak için ücretsiz. Diğer ülkelere her ne kadar fiyat tarifesi uygulansa da, ücretler bir hayli düşük. Servis, toplamda 30 ülkeye dakika başı 2 sentten daha ucuza konuşma imkânı sunuyor. Türkiye”den biriyle konuşmanın dakika başı ücreti ise Amerikan doları bazında 3 sent

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here