Ana sayfa Haber Gmail”den çıkmadan web sitelerinde gezinme özelliği geliyor

Gmail”den çıkmadan web sitelerinde gezinme özelliği geliyor

0

Gmail geliştirici ön izlemesi aracılığıyla Accelerated Mobile Pages (AMP)’nin özelliklerini bugünden itibaren ‘Eposta için AMP’ adıyla eposta ortamına aktaran Google, geliştiricilerin epostaları daha etkileşimli ve çekici kılmalarına imkan verecek. Google bu özelliğin kullanıcıların faydasına olacağı düşüncesini taşıyor zira böylece geliştiriciler sürekli güncel küçük araçları epostalara gömerek, eposta uygulamasından çıkmadan bu araçların kullanılmasını sağlayabilecekler. Google’ın mevcut AMP sayfaları, sıradan mobil sayfalardan çok daha hızlı yüklenen web sayfaları için öne çıkan bir standart olarak kullanılıyorlar. 

Eposta için AMP uygulaması, açık kaynaklı bir uygulama. Bu nedenle geliştiriciler bu teknolojinin kapasitesini kullanarak, avantaja çevirebilecekler. Pinterest, Booking.com ve Doodle, ‘Eposta için AMP’ye yönelik özellikler geliştiren firmalar arasında yer alıyorlar. örneğin Google sizinle görüşmek isteyen fakat ajandanızı göremeyen bir firmanın müsait olduğunuz zamanları öğrenmek için sizinle iletişim kurabilecğini söylüyor. Eposta için AMP uygulamasıyla eposta uygulamasından çıkmadan bir form üzerinden etkileşimde bulunabileceksiniz. 

Uygulamanın bir örneğini bu bağlantıdan görebilirsiniz.

Google bu uygulamanın önümüzdeki aylarda uygulamaya aktarılmasını planlıyor. Konuyla ilgilenenler, uygulamanın Gmail geliştirici öngörünümünü incelemek için Google üzerinden kayıt yaptırabilirler. Google bugün yaptığı bir başka açıklamada Google Arama’da görünecek olan ‘AMP Hikayeler’ adlı bir özellik üzerinde deneme çalışmaları yaptıklarını duyurmuştu. Bu özellik, tıpkı Snapchat’te olduğu gibi gönderilerin video ve resimli olarak daha zengin şekilde görüntülenmesini sağlıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here