Ana sayfa Donanım Global lider TP-LINK

Global lider TP-LINK

0

TP-LINK, distribütörlere yapılan satış açısından Dünya”da Kablosuz Network ürünleri pazarında, Türkiye”de ise kablolu ve kablosuz network ürünleri pazarında liderliğini sürdürdü

Ağ (Network) donanım ürünleri alanında dünyanın en önemli şirketleri arasında yer alan TP-LINK Bilgi ve İletişim Teknolojileri (IT) Pazarı Araştırma ve Danışma Şirketi IDC”nin raporuna göre, Kablosuz Ağ ürünleri (WLAN) sektöründe kanala yapılan satış ve elde edilen gelir kriterlerine göre elinde bulundurduğu “Global Lider” konumunu 2012 yılının birinci çeyreğinde güçlendirerek sürdürdü.

 

Kablosuz Ağ ürünleri (WLAN) sektöründe farklı ülkelerde bulunan TP-LINK temsilcilikleri ve diğer dağıtım kanallarına yapılan satışlar göz önüne alındığında TP-LINK Global sıralamada, %34″lük pazar payı ile diğer iki önde gelen şirketin toplam satışından daha fazla satış kaydetti. Böylece TP-LINK WLAN sektöründeki liderliğini konumunu güçlendirerek devam ettirdi. Türkiye”de de Dünyadakine benzer bir başarıya sahip olan şirket, 2011 yılında distribütörler aracılığıyla satılan her iki ağ ürününden (Modem, router , Access Point, switch,..) birisinin TP-LINK markasını taşımasını sağladı. TP-LINK 2012 yılının ilk yarısında Türkiye pazarında lider konumunu ve satış başarısını güçlendirerek sürdürdü.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here