Ana sayfa Donanım Giyilebilir teknoloji, ruh halimizi görüntüleyecek

Giyilebilir teknoloji, ruh halimizi görüntüleyecek

0

Karşınızdaki kişilere kendinizi anlatmakta güçlük mü çekiyorsunuz? Ruh halinizi sadece “iyiyim…” ile mi geçiştiriyorsunuz? Artık teknoloji bunu da geride bırakıyor ve giyilebilir teknoloji için tasarlanan yazılım ile karşımızdaki kişilerin ruh halini, kişisel bilgilerini daha ayrıntılı ve sormadan görebileceksiniz. SHORE (Object Recognition Engine) teknolojisi yani, obje tanımlama motoru teknolojisi giyilebilir teknolojiye uyarlanacak ve kişisel bilgiler artık gizlilikten çıkacak. Teknolojinin üreticisi Fraunhofer, bu bilgilerin asla kayıt almayacağını da söz verdi. 

C++ programlama dili ile hazırlanan teknoloji, kişilerin göz ve yüz hatları ile bir harita çıkartarak görseldeki gibi kişisel bilgileri gözlüğe yansıtıyor. Teknoloji, aslında Google‘ın da çözümler üreteceği sağlık sektöründe kullanılmak isteniyor.

Google, söz konusu yazılımı Google Glass‘a uyarlamak üzere harakete geçti. özellikle tıp ve psikoloji alanlarında çözümler üretmek isteyen firma, bu yazılımla alanlara farklı alternatifler getirmeyi planlıyor. Google‘ın dikkatini çekmeyi başarmasına rağmen, teknolojinin üreticileri halen yazılımın gizlilik ile ilgili sorunlarını ileride yasal bir problem olmaması için temkinli yaklaşıyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here