Ana sayfa İnternet Gitar Odaklı Yeni Albümler

Gitar Odaklı Yeni Albümler

0

Bir albümde en dikkat ettiğiniz unsur, gitarlarsa o zaman bu albümleri kaçırmayın!
 

Timo Tolkki”s Avalon – The Land of New Hope : Power Metal grubu Stratovarius”un uzun yıllar gitaristliğini yapmış, 2008 yılında ayrıldıktan sonra Revolution Renaissence adlı kurduğu grupla ve solo kariyeriyle metal dünyasının önemli gitaristi haline gelmiş olan Timo Tolkki”nin yeni projesi ve nefis albümü… 3 yıldır çıtı çıkmayan Timo bu albümüyle hayranlarına yeniden ulaşma çabası içinde. Müthiş kadrosuyla albüm, kulakların pasını alacak gibi gözüküyor. Gitar ve bas Timo Tolkki, vokaller Michael Kiske (Unisonic), Elize Ryd (Amaranthe), Rob Rock (Impelliteri), Russel Allen (Symphony X), Sharon Del Adel (Within Temptation), Tony Kakko (Sonata Arctika), klavyelerJens Johansson (Stratovarius), Derek Sherinian (Black Country Communion), Mikko Harkin (Sonata Arctika), davul Alex Holzwarth (Rhapsody of Fire).
 

 
Whitesnake – Made in Japan : 2006′da çıkan “Live In The Shadow Of The Blues” adlı nefis DVD/CD”yi dinlemekten ve izlemekten pek sıkıldığımı söyleyemem ama yine de bu yeni Whitesnake parçalarıyla donanmış DVD’ yi de izlemek gerçekten keyifli olacak diye düşünüyorum. Bu Live albüm blu-ray kalitesinde, efsane kadrosu ve nefis parçalarıyla Rock tarihinin en önemli konserlerinden biri olmaya aday. Vokal: David Coverdale, gitarlar: Doug Aldrich, Reb Beach, klavye: Brian Ruedy, bas gitar: Michael Devin, davul: Briian Tichy. Bir söylentiye göre gruptan bir önceki dönemde ayrılan davulcu Tommy Aldrich, Tichy”ye teslim ettiği görevi yeniden almak üzere.

 

Burning Rain – Epic Obsession : İşte sabırsızlıkla beklediğim albümlerden biri daha. Whitesnake live albümünü çıkara dursun; bu boşluktan yararlanan Doug Aldrich grubuBurning Rain ile 3. albümlerine imza attılar. İlk iki albümü hard-rock sevenlerin favori albümlerinden biri olmuş, Doug Aldrich”in nefis gitar riff’leri ile bezenmişti. Yeni iki elmanı ile görünen o ki bu albüm de müthiş bir albüm olacağa benziyor. Gruptan ayrılan bas gitarist Ian Mayo ve davulcu Alex Makaravich ise yeni bir maceraya yelken açtılar. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir albüm. Vokal Keith St. John, gitar Doug Aldrich, bas gitar Sean McNabb, davul Matt Starr.
 

 
Pinnick Gales Pridgen : Bir proje grubu desek yeridir. Doug Pinnick, hard-rock/ progressive grubu King”s X in bas gitaristi ve solisti. Kendi solo kariyeri dışında yıllarca bir çok müzisyenin albümüne de konuk olmuş. Eric Gales; modern rock blues gitaristi, kendi solo kariyerinde onlarca albüme imza atmış. Bu ikili, yanlarına yine progressive rock grubu The Mars Volta”dan davulcu Thomas Pridgen”i de alarak yeni bir sayfa açmışlar. Magna Carta Records”un bu oluşumuna da bir kulak kabarmak gerekir diye düşünüyorum.

 

Steve Hunter – The Manhattan Blues Project (2013) : Usta gitarist Steve Hunter uzun bir aradan sonra yeni albümünü yayınlamaya hazırlanıyor. Rock, blues ağırlıktaki bu albümde kendisine Joe Satriani, Marty Friedman, Michael Lee Firkins ve Tony Levin eşlik ediyor.
 

 
Steve Lukather – Transition (2013) : Toto”nun yaşayan efsane gitaristi Steve Lukather da 7. solo albümünü piyasaya çıkardı. Lukather”a bu albümde Nathan East (bas gitar), Gregg Bissonette (davul), Tal Wilkenfeld (bas), Chad Smith (davul) eşlik etmiş. Kaçırılmaması gereken bir albüm.

Megadeth – Super Collider (2013) : Megadeth”in 14. stüdyo albümü de Roadrunner Records”tan piyasaya çıktı. Dave Mustaine (vokal, gitar), David Ellefson (bas), Chris Broderick (gitar), Shawn Drover (davul). Albümde bir de Thin Lizzy cover parçası olan “Cold Sweat” var.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here