Ana sayfa Makale Girişiminize nasıl kaynak bulabilirsiniz?

Girişiminize nasıl kaynak bulabilirsiniz?

0

1- Tasarruf edin ve para biriktirin : Kenarda köşede birikmiş paranız varsa onu kullanın ya da girişimciliğe başlamadan önce çalışabileceğiniz kadar çalışıp, kazanabileceğiniz kadar kazanıp, tüm gereksiz masraflarınızı kısın ve sıkı bir tasarruf hamlesi başlatın. Ancak dikkat; yine de elinizdeki TüM parayı ilk anda kullanmayın. Geride biraz kara gün parası tutun.

 

2- Kredi kartınızı kullanın : İhtiyacınız olan hammade ve ekipmanları nakit yerine kredi kartıyla ve taksitle alın. Böylece en az 30 gün zaman kazanırsınız. Bu sürede ilk satışlarınızdan elde ettiğiniz gelirle kredi kartı borcunuzu kapatmaya başlayın.

 

3- Kitle fonlaması : Projenizi veya fikrinizi insanlara anlatıp, destek isteyin. Büyük miktarlar değil, 5-10 liralık ufak meblağlar talep edin. Böyle uzaya giden var.

 

4- Bağış karşılığı hediye : Fikrinizi ve projelerinizi insanlara anlatın ve yapacakları ufak destekler karşılığında da hediyeler verin. örneğin bir tişört ya da üreteceğiniz üründen indirim imkanı vs.

 

5- Ailenizden ve arkadaşlarınızdan yardım alın : Zaten bizim toplumumuzda iş kuracak gence ilk sermayeyi ailesi verir. Size düşen onları ikna edebilmek. Araştırmalara göre girişimlerin %38’i aile desteği ile kuruluyormuş.

 

6- Banka kredisi : Eğer karşılığında ipotek olarak gösterebilecek bir şeyiniz ya da mevcut bir geliriniz varsa banka kredisini deneyebilirsiniz. Faiz oranlarını ve masrafları iyi araştırın.

 

7- Kredili mevcuat hesapları : Bir bankada kredili mevduat hesabınız varsa, biraz ek para kullanabilirsiniz. Kimi bankaların KMH geri ödemeleri 90 güne kadar vadeye yayılabiliyor. Bu size 3 ay zaman kazandırır.

 

8- Melek yatırımcılar : Melek yatırımcıların kapısını çalmadan önce bir tavsiye; artık kimse fikre para vermiyor. Fikrinizi hayata geçirin, en azından elle tutulur tek bir örnek ürün bile olsa yola çıkın ve öyle destek isteyin.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here