Ana sayfa Donanım Gigabyte Ultrabook U2442F

Gigabyte Ultrabook U2442F

0

Performansı ile göz dolduran ultrabook!
 

Gigabayte U2442F”i fişe taktıktan sonra açılış ekranını fazla izlemeye fırsat bulamıyoruz,bunun nedeni; Windows 8 ile gelen cihazın oldukça hızlı sürede açılıyor olması.Ultrabook kutusundan şık bir koruma kılıfı ile çıkarak bizlere sürpriz yapıyor. Compact yapısı ve tasarım olarak oldukça başarılı. Sadece 1.60 kg ağırlığındaki U2442F, tabletlerle yarışamasa da taşınabilirlik açısından çok büyük kolaylık sağlamaktadır.
 

 
Windows açılışı süresinin hızını bir kaç temele dayandırabiliriz.Bunların başlıca sebeplerinisıraladığımızda:Microsoft Windows 8 işletim sistemi, 3. nesil Intel Core I7 işlemcisi,128 GB SSD Harddisk”in kusursuz uyumunun olduğunu belirtelim. U2442F”i performans olarak sizi kolay kolay yarı yolda bırakmayacakbir model. Açma kapama düğmesinin yanında bulunanayarlar düğmesini kullandığımızda,U2442F”nin Smart Manager masaüstü uygulaması ile ultrabookunuzun ses ,parlaklık, enerji modu, wi-fi, bluetooth, kamera, touch pad ayarları ve smart cooling (akıllı soğutma) modlarındanoluşan bir uygulaması karşımıza çıkıyor.Piyasanın en iddalı grafik kartlarından NVIDIA GeForce GT 650M”e sahip olan ultrabook, grafik performansı olarak bir ultrabook için üzerine düşen zorlu görevini başarı ile tamamlıyor. Grafik kartı ve performans konusunda bizleri oldukça etkilemiş olduğunu söylememek U2442F”e haksızlık etmek olur.

 

çevreye verdiği kullanım etkileriniincelediğimizde,U2442F”nin önyüzeyi56 derece gibi yüksek sıcaklığa ulaşıyor.Bu rakam Asus56c”de 36 desibel. (ne kadar düşük o kadar az ses)128GB SSD buna artı olarak gelen 750GB”lık depolama kapasitesine sahip ürün ultrabook için oldukça tatmin edici. Etkin kullanımlarda 4 saatin üzerinde pil ömrüne sahip..
 

 
www.gigabyte.com.tr

Puan: 91
Fiyat: 1.399 USD + KDV
Artılar: Yüksek depolama kapasitesi, güçlü işlemcisi,güçlü donanımı ,hafif yapısı
Eksiler: Ses çıkış gücü beklentilerimizin altında kalıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here