Ana sayfa Haber GIF arama motoru Tenor, Google tarafından satın alındı

GIF arama motoru Tenor, Google tarafından satın alındı

0

Sürekli gelişen ve artık neredeyse mükemelliğe yaklaşan Google görsel arama motoru, son yıllardaki hızıyla bu haline geldi. Son olarak yayınlanan Google Lens özelliğiyle birlikte artık galerilerdeki fotoğraflarda bile arama yapmak mümkün iken GIF bulmanın zorluğu herkesi rahatsız etmiştir. Bu konuya el atan Google, Tenor adlı GIF arama motorunu satın aldığını dün açıkladı.

Facebook tarafından başlatılmış ve kullanıcıların Messenger üzerinden birbirlerine GIF göndermelerini kolaylaştıran Tenor, firmanın paylaştığına göre ayda 12 milyar GIF aramasına ulaşıyor. 

Google tarafından satın alımla ilgili açıklamada şöyle deniyor: “Dev arşivleriyle birlikte Tenor, doğru zamanda doğru GIF’leri çıkartarak kullanıcıların duygularını ifade etmelerini kolaylaştırıyor. Google görseller ve Gboard gibi GIF kullanan her yerde artık Tenor bize yardımcı olacak.”

Google’ın altında bağımsız bir marka olarak çalışmalarına devam edecek olan Tenor sayesinde yakın zamanda hem Google’da hem de Tenor’da bolca GIF görmeye başlayacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here