Ana sayfa Haber Gideceğiniz yeri artık Google Haritalar”a danışacaksınız

Gideceğiniz yeri artık Google Haritalar”a danışacaksınız

0

Ziyaret etmeyi düşündüğünüz bir işletmenin grup indirimi yapıp yapmadığını merak mı ediyorsunuz? Artık cevabı Google Haritalar üzerinden, başkalarınca yazılan cevaplardan alabilirsiniz.

Ziyaret etmeyi planladığınız bir yerle ilgili özel bir sorunuz varsa, şu an itibariyle Android ve mobil “Arama” uygulamalarında işleme konulmakta olan Google Haritalar”ın “Sorular&Cevaplar” bölümüne sorabilirsiniz.

Google Haritalar”ın ürün Müdürü Yardımcısı Lisa Wang bir blog gönderisinde şöyle diyor:

“Gideceğiniz yer ve yapacağınız şeyle ilgili karar verirken, öncesinde kendimize bir çok sorular sorarız. Yakında bu soruları sorarak ihtiyacınız olan cevapları alabilecek, ve hatta  Google Haritalar”daki yerlerle ilgili başkalarının sorularına cevap verebileceksiniz.”

 

Yapmanız gereken tek şey, “Google Haritalar”da ya da aramada bir yer araması yaptıktan sonra yerel işletme listesini açmak ve yeni “Sorular&Cevaplar” bölümüne doğru inmek. Burada sorunuzu yazabilir, başkalarına cevap verebilir, ya da tatminkar bulduğunuz bir bilgilendirmeyi ‘onaylama’ anlamında kullanılan simgeye tıklayarak oylayabilirsiniz.

Wang yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Olumlu oylama verilen cevaplar ve sorular bölümün üst taraflarında görünerek en işe yarar içeriğin en çok erişilebilir olması sağlanıyor”

Bu arada Google, yüksek hızlı internet bağlantısına sahip olmayanlar için daha erişilebilir olmak adına şu an itibariyle “Arama” uygulamasının hafif bir sürümünü test ediyor. ‘Search Lite’ adı verilen uygulama, daha az veri kullanacak ve yavaş bağlantılarda daha iyi çalışacak. Uygulama şu an itibariyle sadece Endonezya”daki bazı kullanıcıların hizmetine sunulmuş. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here