Ana sayfa Mobil Gezgin Bilgisayarları

Gezgin Bilgisayarları

0

Seyahat esnasında ya da tatilde yanınızda bulundurmak isteyeceğiniz laptop’lar…
 

Bir dizüstü bilgisayar alırken, dikkat edilmesi gereken tek nokta performansı olmamalı. Sadece üstün performans gösterme üzerine kurulu bir dizüstü bilgisayar, uzun süreli pil dayanıklılığı, multimedya ağırlıkları, taşınabilir olmaya müsait olması gibi diğer ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir. Dolayısıyla, bir dizüstü bilgisayar alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta, ihtiyaçlarınızı net bir şekilde belirlemek olmalı.

 

laptop

 

Hazır yaz sıcakları bizi kavuruyorken ve sık sık seyahat etmeye başlamışken, rakiplerine kıyasla taşınabilirlik özellikleri daha fazla ön plana çıkan dizüstü bilgisayarları sizin için tespit ettik ve inceledik. Hafif yapıda ve incelikleriyle ön plana çıkan, uzun süreli pil dayanıklılığıyla bizleri yarı yolda bırakmayacak olan hemen her yere taşıyabileceğimiz en dikkat çekici dizüstü bilgisayarlar bu dosya konusunda en ince ayrıntısına kadar incelendi!

 

Sony VAIO Z VPCZ137GX

Başarılı teknoloji geliştiricisi Sony, Vaio Z serisine eklediği VPCZ137GX kod adlı dizüstü bilgisayarıyla, taşınabilir dizüstü bilgisayarlar adlı dosya konumuzun en başarılı ürünü konumunda bulunuyor. Taşınabilirliğin işlevsellikle kesiştiği mükemmel uyum, Sony Vaio Z serisinde kendini ilk anda belli ediyor. üstün performans gösteren taşınabilir bir dizüstü bilgisayar, dünyanın neresinde olursanız olun sizin en büyük kişisel asistanınız olacaktır. öte yandan ergonomik tasarımı sayesinde çantada taşınmasından tutun da bavulda, elinizde, nerede olursa olsun taşınmasında büyük rahatlık hissedeceksiniz. Taşınabilir dizüstü bilgisayarlarda ergonomiklik gizli kahramanlardan biridir. Sony Vaio Z serisi ile ergonomiklik üst düzeyde. Dolayısıyla gerek taşınabilirlik, gerek performans, gerek ergonomik tasarım açısından Sony Vaio Z serisi hemen her türlü ihtiyacınızı karşılayacak bir formda geliştirilmiş.
 

Sony VAIO Z VPCZ137GX
 

Bilgisayarı hem multimedya kaynağı olarak kullanabilir hem de iş dünyanızın bir parçası haline getirebilirsiniz. 13.1 inç’lik parlak ekranı üzerinden videolarınızı ve fotoğraflarınızı görüntüleyebilir, 256GB Solid-state disk’i sayesinde verilerinizi güvenle depolayabilirsiniz. 2.53GHz’de çalışan Intel Core i5 460M işlemcisi, size üst düzey performans sağlayacaktır. öte yandan Sony, 4GB DDR3 bellek ile bilgisayarı kullanırken herhangi bir yavaşlama hissetmeyeceğinizin garantisini veriyor. Tüm bu üstün performansa rağmen, dizüstü bilgisayarının pil ömrü ise hayli yüksek. En yoğun kullanımda bile (video izleme, parlak ekran ayarı dahil) tam 6 saat kullanım imkanı sağlıyor! Standart kullanımda bu sayı 10 saati geçiyor! Yalnızca 1.35 kg ağırlığında olan ürün, yalnızca 3.3 cm kalınlığında! Taşınabilir dizüstü bilgisayarlar arasında bizim tavsiyemiz de dolayısıyla Sony Vaio Z VPCZ137GX oluyor.

 

Lenovo ThinkPad X220

Lenovo’nun ürettiği X serisi dizüstü bilgisayarlar, sadelik ve işlevsellikleriyle olduğu kadar, taşınabilir yapıya sahip olmalarıyla da ön plana çıkıyor. ThinkPad serisine ait X220 de tam olarak bu amaca hizmet eden, ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayar. 13 saate kadar dayanabilen (yoğun kullanımda 10 saat) bataryası ve dayanıklı yapısı, 1.8 kg’lık X220’yi dilediğiniz her yere götürebilmenize olanak sağlıyor. Diğer bir deyişle Lenovo ThinkPad X220, tam bir seyahat bilgisayarı.

  

Lenovo ThinkPad X220

2.5GHz’de çalışan Intel Core i5 2520M Sandy Bridge işlemci kullanıyor. Bu sayede güçlü işlemci gücü gerektiren uygulamaları sorunsuz bir şekilde X220 üzerinden çalıştırabilirsiniz. ürünün ekran boyutu ise 12.5 inç. Bu da ürünün boyutunu azaltmasından dolayı taşınabilirliğini arttırıyor. X220’nin performansı da hayli güçlü. 4GB DDR3 bellek, X220’nin en ağır uygulamaları bile rahatlıkla çalıştırabilmesine olanak sağlıyor.

ASUS U31JG

 

ASUS U31JG

13 inç’lik ekrana sahip olan ASUS U31JG, ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar sınıfında yer almasıyla birlikte, tıpkı Lenovo ThinkPad X220 gibi güçlü performansıyla da beğenimizi kazanan bir ürün. özellikle grafik performansını beğendiğimiz U31JG, grafik çözümü olarak Nvidia GeForce GT 415M kullanıyor. 2.5GHz’de Intel Core i3 380M kullanmasına rağmen 4GB DDR3 bellek ile birlikte sistem entegrasyonu ve güçlü grafik çözümü sayesinde hayli yüksek performans gösteren U31JG, 2.4 kg ağırlığa ve 2.5 cm’lik inceliğe sahip.

U31JG’nin ekran çözünürlüğü ise 1366×768. özellikle uçakta seyahat ederken, koltuğunuzda oturduğunuz zamanlarda dar alanda, şehirlerarası otobüs yolculuğunda yine dar koltuklar arasında veya da bir etkinlikte hızlı davranmanız gerektiğinde, dizlerinizin üzerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün.

 

Apple MacBook Air

Dosya konusu gezgin dizüstü bilgisayarlar olur da, Apple’ın MacBook Air’ini eklemeden durabilir miyiz? Tabii ki hayır! Apple’ın MacBook serisine eklediği Air modeli, dizüstü bilgisayar dünyasının sınırlarını bir hayli genişletmiş oldu! öyle ki, MacBook Air’in yeni modeli, açık olduğu zaman 0.28, kapalı olduğu zaman ise sadece 1.72 cm kalınlığında. Evet, o koskoca CPU, GPU, bellek vb. hepsi sadece 1.72 cm’lik bir inceliğin içerisinde yer alıyor. MacBook Air, kelimenin tam anlamıyla kağıt gibi bir ürün. Fakat bu gözünüzü korkutmasın.

  

Apple MacBook Air

ürün son derece başarılı ve üst düzey performans gösteriyor. 11.6 inç ekran boyutuna sahip. İşletim sistemi olarak Mac OS X 10.6.4 Snow Leopard kullanıyor. 1.4GHz Intel Core 2 Duo ULV işlemci kullanıyor. Bu, tabii ki diğer ürünlere kıyasla daha düşük bir işlemci anlamına gelebilir, fakat MacBook Air, inceliği, sadeliği, ultra ötesi taşınabilirliği ve 2GB DDR3 belleği ile performans açısından hiç de rakiplerinin gerisinde değil!
 

Acer Aspire TimelineX 1830T

 

Acer Aspire TimelineX 1830T

İnceliğiyle gönlümüzü fetheden bir diğer dizüstü bilgisayar da, Acer’ın Aspire serisine eklediği TimelineX 1830T’dir.son derece rahat bir taşınabilirliğe sahip olan TimelineX 1830T, işlemci olarak da Intel’in Core i7 platformunu sisteme başarılı bir şekilde entegre etmeyi başarmış. 4GB bellek kullanan TimelineX 1830T, uzun süreli kullanımlarda da başarılı bir performans gösteriyor. Batarya süresi 7 saat civarında (kullanıma göre değişiyor).

ürün, Clear.fi gibi Acer’ın kendi geliştirdiği çeşitli uygulamalar ve teknolojileri de destekliyor. Hafifliği ile de beğenimizi kazanan TimelineX, 1.54 kg ağırlığında. Inceliği ise 2.54 cm. Bu da, 11.6 inç ekran boyutuna sahip olan TimelineX 1830T’nin ne kadar ince ve rahat taşınabilir olduğunu gösteriyor. Kumsalda veya havuz başında kokteylinizi yudumlarken, yazlık evinizin terasında manzaraya karşı otururken veya da seyahat esnasında internete girmeniz gerektiğinde Acer TimelineX 1830T, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir dizüstü bilgisayar.

 

Exper NC44K

Gerek hafif olmasıyla gerek geniş bağlantı desteğiyle Exper Karizma NC44K, seyahat ederken yanınızda bulundurmak isteyeceğiniz türden bir dizüstü bilgisayar. 13.3 inç parlak ekrana sahip olan Exper NC44K’nın kullandığı işlemci ise 2. nesil Intel Core i3 2310M. Exper’in Karizma serisine eklediği NC44K, gezgin olmasının yanı sıra, multimedya özellikleriyle de dikkat çekiyor. Müziklerinizi dinlerken,

  

Exper NC44K

klavye bölümünün üzerinde yer alan stereo hoparlörlerden müziğin tadına daha etkili bir şekilde varabilir, 13.3 inç’lik parlak ekranı sayesinde seyahat esnasında çektiğiniz fotoğrafları cıvıl cıvıl bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. ürünün ağırlığı 1.8 kg ve 2.8 cm inceliğe sahip.
 

Dell Inspiron 14R

 

Dell Inspiron 14R

Güçlü ve yüksek performans gösteren dizüstü bilgisayarlarıyla tanıdığımız Dell, Inspiron serisine eklediği 14R ile performansın yanı sıra taşınabilirliği de ön plana çıkarıyor. 14″ ekrana sahip olan Inspiron 14R, Intel Core i3 ve Core i5 kullanan farklı modellere sahip. Inspiron 14R, şu sıralar ikinci nesliyle birlikte raflarda yer alıyor. Inspiron 14R, uzun süreli kullanımlar için de son derece müsait bir yapıya sahip.

10 saate kadar dayanabilen bataryası, uzun süreli seyahatlerde sizin bilgisayarsız kalmanıza engel olacaktır. Intel HD grafik çözümü kullanan bilgisayar ayrıca veri güvenliği ile ilgili konularda da kullanıcılara kolaylıklar sağlayan servisleri ücretsiz olarak kullanıcılarına sunuyor. Modern bir tasarıma sahip olan 14R’nin magnezyum karışım kaplaması, dizüstü bilgisayarınız ile birlikte seyahat halindeyken bilgisayarınızı düşürdüğünüzde darbelere karşı koruma sağlıyor.
 

Samsung NP900X3A

Piyasalarda Samsung Series 9 olarak da bilinen NP900X3A, Samsung’un hızlı giriş yaptığı ve bir anda yüksek bir pazar payı elde ettiği dizüstü bilgisayar sektöründeki en güvendiği ürünü olma özelliği taşıyor. İnce ve kendine has tarzdaki tasarımı, Series 9’u rakiplerine kıyasla bir adım öne çıkarıyor. Intel’in yeni nesil Core i5 işlemcisini kullanan ürün, inceliğiyle bizlerin olduğu kadar sizlerin de beğenisini kazanacaktır. Samsung’un, Apple’ın MacBook Air’ine rakip olarak piyasaya sürdüğü

 

Samsung NP900X3A

Series 9, sadece 1.57 cm kalınlığa sahip. Ağırlığı ise 1.5 kg. Bu da, Samsung Series 9’u ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayar haline getiriyor. Cihaz üzerindeki 4GB DDR3 bellek ise, ürünün performans konusunda da hayli iddialı olduğunun bir göstergesi denilebilir. Bataryasının uzun sürede tükenmemesi, Series 9’un bir diğer önemli avantajı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here