Ana sayfa Haber Gevende Babel 26 Mart”ta MED MUSIC’TE…

Gevende Babel 26 Mart”ta MED MUSIC’TE…

0
Son yılların önemli müzik grupları arasında yer alan Gevende bugüne kadar Türkiye”de pek çok konser verdi, festivalde yer aldı. Türkiye”de katıldıkları önemli festivallerin, verdikleri konserlerin yanı sıra yurt dışından da ilgi ile karşılan ve İngiltere, Hollanda, Fransa, Almanya, Danimarka, Portekiz ve Yunanistan”da yirmiye yakın konser veren, festivallerde sahne alan grup bu kez de dünyanın önemli müzik fuarlarından biri olarak gösterilen Babel Med Music”e seçildi.

 

 

 

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Babel Med Music Fuarı”na her yıl dünyanın farklı ülkelerinden bine müzik profesyoneli katılıyor. Festival direktörleri, konser organizatörleri, basın, yapım ve dağıtım şirketleri gibi farklı alanlardan insanların ziyaret ettiği fuar sırasında müzik dünyası ile ilgili gelişmelerin konuşulup tartışıldığı konferanslar, paneller de gerçekleştiriliyor.
Fuarın ana etkinliklerinden biri de “showcase” olarak adlandırılan konserler. Farklı ülkelerden binlerce müzisyenin başvurduğu showcase”ler özellikle müzik festivalleri ve kültür merkezleri, konser salonları programcıları başta olmak üzere pek çok alan insanının kendi etkinlikleri için konser gruplarını seçtikleri bir etkinlik, gruplar içinse önemli bir referans noktası. Bu yıl showase”e seçilen ana gruplardan biri ise Gevende. 25-27 Mart 2010 tarihleri arasında Marsilya”da eski bir antrepo olan Docks De Suds”de gerçekleştirilecek olan Babel Med”de Gevende 26 Mart Cuma akşamı bir konser verecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here