Ana sayfa Haber Getty görselleri artık Google arama sonuçlarında yer alacak

Getty görselleri artık Google arama sonuçlarında yer alacak

0

Getty Images ve Google arasında yapılan ve bugün açıklanan anlaşma karşılıklı çok yıllı bir lisanslamayı getirdi. Bu anlaşmaya göre artık Getty görselleri Google arama sonuçlarında çıkabilecek. Anlaşma, Google’ın arama ekranlarında bazı değişiklikler yapmasını da gerektiriyor. Bu değişiklikler arasında telif hakkı uyarılarını daha büyük ve dikkat çekici hale getirmek de bulunuyor.

Getty tarafından Google’a açılan davanın sonrasında gelen anlaşma, davanın sebep olduğu problemleri çözüme kavuşturmuş gibi görünüyor. Nisan 2016’da açılan davada Getty, Google’ı rekabetin önüne geçmekle suçlamış ve sayfalarındaki görselleri arama sonuçlarında tam çözünürlükle göstererek kullanıcı trafiğini kontrol ettiğini iddia etmişti. 

Getty ve Google’ın karşılıklı olarak kabul ettiği ve memnun olduğu anlaşma hakkında Getty Images CEO’su Dawn Airey şöyle dedi: “Bu mil taşı anlaşmayla birlikte güçlü bir partneri de yanımıza alarak yaratıcı ve editoryal içeriğe ulaşıma inovatif yollar eklemeye devam edeceğiz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here