Ana sayfa Haber Gerçekten artık yapıyorlar: Human Media”nın katlanabilir akıllı telefonu

Gerçekten artık yapıyorlar: Human Media”nın katlanabilir akıllı telefonu

0

Geçmişte genel olarak çizimlerle veya render görüntüleriyle idare ediyorduk, kısmen inandırıcı gelmiyordu ancak 2016 yılı itibariyle artık somut olarak bu katlanabilir, esneyebilir akıllı telefonlar tanıtılmaya başlandı. Popüler firmalardan LG, Samsung ve Sharp, bildiğimiz kadarıyla bu konuda çalışmalarını sürdürüyorlar ancak multitouch gibi bir özelliğe sahip olan yeni bir akıllı telefon modeli daha üretildi. Dünya üzerinde sadece fabrikasında bulunuyor ve isimi “ReFlex”.

Human Media Lab, Queen’s üniversitesi’ne bağlı olan bir araştırma odası ve buradaki mühendisler geliştirdikleri “flex” inputları, bir cihaza uyarlayarak akıllı telefon elde etti. Yetenekleri sadece eğilip, bükülmek değil, bu akıllı telefonun bütün uygulamaları ve özellikleri tuşlarla değil eğerek bükerek çalıştırılabiliyor.

Aslında yine LG’nin isimi var. Yazılımı ve diğer IO teknolojileri üniversite araştırmacıları tarafından geliştirilmiş ancak bu esneyebilen panel, LG’nin geçtiğimiz dönem tanıttığı panelden. 720p çözünürlük taşıyor ve 4.4 Kitkat Android sürümünü çalıştırabiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here