Ana sayfa Mobil General Mobile DSTL1

General Mobile DSTL1

0

Android”in Türkçesi 

General Mobile DSTL1
General Mobile, geçtiğimiz günlerde Android işletim sistemli telefonu DSTL1″i tanıttı. DSTL1, Türkiye”de piyasaya çıkan ilk Android işletim sistemli telefon olma özelliğine sahip. Bakalım Anroid”li DSTL1 ne gibi özellikler taşıyor… General Mobile, Android işletim sistemini Türkçe olarak sunmanın yanı sıra çift sim kart desteğini de unutmamış. çoğu General Mobile telefonda gördüğümüz ve alışık olduğumuz iki hat için ayrı ayrı tuş desteği DSTL1″de de yer alıyor. DSTL1″e ilk baktığınız zaman parlak aynalı ön yüzüyle oldukça şık olduğunu düşünüyorsunuz fakat direk gün ışığında kaldığınızda bu fikriniz biraz da olsa değişiyor. çünkü gün ışında bu parlak kaplaması sebebiyle ekranı görmek oldukça zor bir hal alabiliyor.

Büyük dokunmatik ekranın altında bütünlüğü bozmayacak şekilde dört tuş ve ortada da dört yönlü bir halkayla çevrelenmiş bir menü tuşu bulunuyor. Menü tuşunun sağında ve solunda yer alan tuşlar ilk bakışta dokunmatik izlenimi verse de aslında bütünün bir parçası ve yine baskı uygulayarak çalışıyorlar. Bu dört tuş; iki sim kart için ayrı ayrı arama, kapama ve geri tuşlarından oluşuyor. Telefonun sağında ses seviyesi tuşları solunda ise kameraya adanmış bir tuş ve USB girişi bulunuyor. USB girişi, telefonu şarj etme ve dosya aktarımı görevini görürken aynı zamanda kulaklık girişi olarak da kullanılıyor. 
DSTL1; 5 MP, otofokuslu ve flaşlı bir kamera barındırıyor. Bu sayede gittiğiniz her yere bir de ufak kompakt dijital fotoğraf makinesi taşıma şansınız oluyor. Fotoğraf kalitesi oldukça başarılı…

Telefonda 3G yerine Wi-Fi bağlantısı kullanılmış. DSTL1″in tarayısıcısı da oldukça başarılı. Telefonu yan çevirdiğiniz zaman ekran görüntüsü de yatay bir hal alıyor ve sitelerde dolaşmak daha kolaylaşıyor. Ayrıca tüm siteleri olması gerektiği tasarımıyla görüntüleyebiliyorsunuz. Baktığınız bir sayfada yakınlaştırma uzaklaştırma yaparak görmek istediğiniz bir ayrıntıyı yakından inceleyebiliyorsunuz. 

Ayrıca 3inç”lik Sharp ekrana sahip olan DSTL1 ile DivX formatında film seyredebiliyorsunuz. FM radyo dinleme olanağı da sunan DSTL1, Bluetooth desteği de sunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here