Ana sayfa Haber Geleneksel sound kalite yarışması başlıyor

Geleneksel sound kalite yarışması başlıyor

0

Hayatını müziğe adayanlar için “kaliteli sound” ömür boyu süren bir hayaldir. Ses teknisyenleri müzik sektörünün perde arkasındaki sessiz yıldızlardır. Kötü sound en güzel şarkıyı yok ederken, iyi sound şarkıcıyı bir anda efsaneye dönüştürebilir
 

“Ama SEN basamakları yavaş yavaş çıkmak zorunda değilsin…”

Her yıl, Galatasaray İTM, burs yarışmasıyla özel yeteneklere okuma, çevre edinme, sektöre girme imkanı veriyor. Bu sene, Ses ve Görüntü Profesyonelleri Derneği (SGproder) ve Elit Işık ve Ses Teknolojileri’nin iş birliğiyle yarışma daha da büyüyor. SQL (sound quality Level) kapsamında düzenlenen PA Sistem Miks Yarışması 21 Temmuz Cumartesi günü Otto Santral’de gerçekleşecek.

Yarışmacılar, 16-20 Temmuz tarihleri arasında bir hafta boyunca sinyal işlemcileri, ses yazılımları, dijital masa ve konser düzenleri eğitimlerinden geçirilecekler. 21 Temmuz’da gerçekleştirilecek finalde ise yarışmacılar, Türk rock müziğinin renkli sesi Aydilge’nin önceden canlı olarak kayda alınmış bir parçasını, eğitimini aldıkları konser sistemlerinde, en kısa zamanda ve en etkili şekilde canlı olarak miksleyerek, bu çok aşamalı yarışmada hünerlerini sergileyecekler.
 

Jüri üyeleri yarışmacıların yaptığı miksleri değerlendirirken Tonal Doğruluk, Stereo İmaj ve Sahneleme, Balans ve Yaratıcılıkları değerlendirilecek.
 

Yarışmaya destek olan Digico, Waves ve L acoustic markalarının eğitimleri Elit Işık ve Ses teknolojilerinin yurt dışından misafir edeceği teknik eğitmenler tarafından verilirken, Galatasaray ITM de konser sistemlerinde karşılaşabileceğimiz sorunlar ve çözüm yöntemleri konulu çeşitli seminer ve eğitimlerle yarışmacıları etaplara hazırlayacak.
 

Sürpriz misafirleriyle büyük bir kapanış partisiyle sonlandırılacak eğitim ve üretim dolu bu haftada katılımcıları ve misafirlerini eğlenceli ve eğitici bir hafta bekliyor. Ayrıntılı bilgiye www.galatasarayitm.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here