Ana sayfa Haber Geleceğin Motosikletleri

Geleceğin Motosikletleri

0

Honda CB750 Concept

Japon motosiklet ve otomobil üreticisi Honda”nın 2015″tw görücüye çıkardığı konsept modelinde gösterişli tasarım ve yüksek hıza vurgu ön planda. Alüminyum ve titanyumdan oluşturulan gövdesi, OLED ekrana sahip kontrol sistemi, beraberindeki harita, radar gibi önyüklü yazılımlarla etkileyici. 

Icare

Batman”in motosikletine benzeyen konsept tasarımlar şeklinde bir listemiz olsaydı Icare kesinlikle orada da olurdu. Batman The Dark Knight”tan ilham alan görünümü ile kesinlikle şaşırtıcı ve ikonik. Ayrıca 1.8 litrelik Honda motoru ve çift egzos çıkışıyla da ünlü. Şu anda seri üretime geçmiş değil, öte yandan planlamanın söz konusu olduğu biliniyor. önümüzdeki birkaç yıl içinde Icare”yi bazı şanslı motosiklet sürücülerinde görebilmemiz mümkün.

Ferrari V4 Motorcycle Concept

İtalyan spor otomobil üreticisi Ferrari”nin sınırlı sayıda üretilen motosiklet konseptinin baş döndürücü olduğu yadsınamaz bir gerçek. Formula 1 yarış araçlarını andıran gövde yapısında hava kanalları ve jantları olağanüstü görünüyor. İkonlaşmış Ferrari logosu ile taçlandırılmış gövdesindeki küçük aynalar ve kontrol bölümleri ise oldukça ilgi çekici. Performans ve hız için geliştirilen konseptin günün birinde yarış pistlerinde yer alması bekleniyor.

Swordfish Motorcycle Concept

Kılıçbalığına benzerliği var mı yok mu tartışılır ama ismi Kılıçbalığı olan bir motosikletle karşı karşıyasınız. Alexander Kotlyarevsky tarafından tasarımı gerçekleştirilen bu çarpıcı motosiklet, fütürizm adına üst basamaklarda. Spor görünümünün yanı sıra Harley benzeri tekerlek dizaynı da ilgi çekici. Keskin açıları ve en temel çıkarımıyla karmaşık bir tasarım argümanı sunuyor. Geleceğe dair örneklerden biri ve şu anda seri üretime geçirilmesi planlanmasa da gelecekte bunun değişebileceği kaydediliyor. Kim bilir, belki de önümüzdeki yıllarda karşınıza çıkabilir…

Scarab Motorcycle

Şehiriçi ulaşım için planlanan Scarab Motorcycle, mümkün olduğunca az yer kaplayan, park edilmesi kolay ve nispeten yavaş bir model. İlgi çekici özelliği, park esnasında şekil değiştirerek dik pozisyona gelebilmesi; oldukça çarpıcı olduğu bir gerçek. Gelecekteki park yeri sorunları için ideal fikirler arasında. David Miguel Moreira Gonçalves imzası taşıyan tasarımının yanı sıra çevre dostu özelliklere de sahip. Geleceğe vurgu yapan model, son dönemin ilgi ile takip edilen konseptleri arasında gösteriliyor. Seri üretim safhasına geçilmesi planlanıyor. 

Dodge Tomahawk

500 beygir gücündeki motoruyla onun kesinlikle ayrı bir yerde konumlandırılması gerekiyor; zaten ABD”de motosiklet olarak da kabul görmüyor; 2 tekerlekli gibi görünse de aslında 4 tekerleğe sahip, her birinin dev boyutlara sahip oluşu kafa karıştırıcı.

Bu akıl almaz gücün, 500 beygirin beraberinde getirdiği hız faktörü ile övünen Dodge Tomahawk, bir prototip ve seri üretimine geçilip geçilmeyeceği bilinmiyor (otoritelere göre seri üretime alınması büyük sürpriz olur). Karakteristik bazı tasarım detaylarına sahip olmakla beraber endüstriyel mühendislikten ziyade hız için geliştirildiği biliniyor. çarpıcı ve gösterişli

Halbo Future Duo-Wheel BMW

İnanılmaz küçük ve güvenli bir motosiklet arayışındaysanız bu motosiklet sizin için “aykırı” alternatifler arasına katılabilir. Tasarımıyla fark yaratan modelin önemli özelliklerinden biri de elektrikli olması ve fiyat politikası sayesinde de erişilebilir olması. Yakın zamanda görme ihtimali bir hayli yüksek olan modelin tasarımının arkasındaki isim de tanınmış isim Pierre Yohanes. Etkileyici.

nUCLEUS Motorcycle Concept

Bu ilginç görünümlü motosiklet, özellikle yanlardan korkunç görünse de ilginç olduğu bir gerçek. Konsept formunda ve temel aldığı konuların başında “güvenlik” geliyor. Korunaklı motor kısmı ve iç aksanı ile kaza sonrası oluşabilecek olası problemler en aza indiriliyor. öte yandan bir kez daha vurgulamak gerekiyor ki gerçekten çirkin.

Jaguar M-Cycle

öncelikle bu konsept tasarımın İngiliz otomobil üreticisi Jaguar”la bir ilgisinin olmadığını belirtelim; M-Cycles adlı üretici tarafından geliştirilen motosiklet, Jaguar markasının logosunda ilham almış ve neredeyse sizi bir “hız şampiyonunun” üzerinde hissettirmek için detaylandırılmış. Paslanmaz çelik üzerinde fiberglas kaplı mode uzunluğuyla da dikkat çekiyor. Son derece abartı bir görünümle geldiği ve fazlasıyla dikkat çekeceği tartışılmaz, ancak iyi haberler de var; şimdilik seri üretimimi düşünülmüyor.

 

Mach Ness

Bu fütüristik ve agresif tasarımlı çılgın motosiklet, Arlen Ness imzası taşıyor ve karakteristik görünümün arka planında helikopter motoru tribünlerinin desteklediği inanması güç hızlara ulaşması yatıyor. Metal canavar olarak da anılan bu modelin tamamen el işçiliği ile şekillendirildiği de onu benzersiz yapan öğelerden. çarpıcı. 

 

Dodge Tomahawk

 

Ferrari V4

 

BMW Halbo

 

Honda CB750

 

Icare

 

Jaguar M-Cycle

 

Mach Mess

 

Nuclueus

 

Scarab

 

Swordfish

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here