Ana sayfa Yazılım Geleceğin 3D Printerları

Geleceğin 3D Printerları

0

Artık yaratmak için kimseye ihtiyacınız yok.
 

çok yakın bir zaman zarfı içerisinde hayatımıza girmeye hazırlanan 3D printerlar üretim, tasarım ve tüketim anlamında çok şey değiştirecek.3D Printer”ları kullanmak yakın gelecekte çocuk oyuncağı olacak. 3D printerları kullanmanız için gereken ücretsiz web tabanlı programlar yaygınlaşacak. İlk etapta fiyatından ötürü her evde bulunamayan bu cihazlaröncelikle okullarda kullanılacak.Gördüğüpopüleriteden ve gelişen üretim sanayisinden sonra, daha uygun fiyatlara satılmaya başlanacak olan 3D Printerlar çığ gibi büyüyerekhayatımızın her yerine dahil olacak.
 

 
Kendi yüzüğünüzü, kahve fincanınızı, masa lambanızı, kalemliğinizi, gözlük çerçevenizi, kendinize ait eşsiz bir tasarım ile üretmek artık hayal olmayacak.499$”a satılan 3D Printer ile bunları yapmak artıkmümkün olacak. İnternet üzerinden satışına başlanılan 3D Printerlar”ın 1kg ağırlığındaki plastik materyali 32$”a termoplastik olan 1kg” lık materyali ise 38$ satılıyor. Fiyatlar veya materyaller elbette şuan için pek önemli değil. Bu teknolojinin bize sadece ne kadar yakın olduğunu göstermek için önemli bir ipucu.

3D printerlar hobi olmanın yanısıra endüstriyel bir güç halinede gelecek. 3D Printerları yakın gelecekte hayatımızda daha aktif bir şekilde kullanmaya başlayacağız. 3D yazdırma teknolojisi bir sonraki aşamada,hobi amaçlı görevinin yanı sıra,kullanılan teknolojinin de gelişmesi ve malzeme çeşitliliğinin artmasıyla endüstirinin vazgeçilmez bir parçası olacak. 3D printerlar son zamanlarda ülkemizde”de olmak üzere internet üzerinden gerek materyalleri olsun gerek 3D printerların kendisi olsun satışlarına onlineortamda başlanmıştır. Şuan için ev kullanıcısının yanı sıra sanayi tipi alanlarda kullanılmaktadır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here