Ana sayfa Donanım Geleceği yazanlar Uygulama Maratonu’nda finalistler belirlendi

Geleceği yazanlar Uygulama Maratonu’nda finalistler belirlendi

0

Dereceye giren uygulamalar:

 

1-Akıllı Lokasyon: Akıllı Lokasyon Platformu, iBeacon protokolüne sahip cihazlar aracılığı ile mikro lokasyon tespiti yapmayı sağlayan yazılım geliştirme kiti ve başkalarının da üzerinden yazılım geliştirebilmesi için API sunan bir platformdur.

 

2-Pinicate: Pinicate, mobil kullanıcılarının yakınında olan olaylardan haberdar olmasını ve kaydedeğer haberleri büyük kitlelere ulaştırmasını sağlar.

 

3-Miko ve Dodo”nun Maceraları: iPad”e özel olarak Türkçe hazırlanan “Miko ve Dodo”nun Maceraları”, 0-5 yaş arası çocuklar için eğitici oyunlar ve etkileşimli hikâyeler içeren bir çocuk gelişim uygulamasıdır.

 

4-Bozuk Yol: Telefonun sensörleri ve GPS desteği ile arabada giderken bozuk yolları tespit eder ve önceden uyarı verir.

 

5-Akıllı Anahtar: Evin ya da işyerinin kapısını bir kamera ve telefonun ürettiği kare kod yardımıyla uzaktan kilitleyip açmaya yarayan bir uygulamadır.

 

 

Geleceği yazanlar Uygulama Maratonu

 

 

 

 

Jüri özel ödülü alan uygulamalar:

 

1-Pogitive: Mobil, tablet ve web sitesi aracılığı ile sosyal medya üzerinden bir haber dağıtım uygulamasıdır.

 

2-Kan Bağım: Kan veya trombosite ihtiyaç duyan ve bağışlamak isteyenler için geliştirilmiş sosyal sorumluluk projesidir.

 

3-Sosyal Karınca: sosyal sorumluluk etkinliklerini tek bir kanaldan görmeyi, katılmayı ve takip etmeyi sağlayan bir uygulamadır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here