Ana sayfa Haber Geekbench”te ortaya çıkan Vivo X20A telefonun teknik özellikleri açığa çıktı

Geekbench”te ortaya çıkan Vivo X20A telefonun teknik özellikleri açığa çıktı

0

Vivo X20A, popüler değerlendirme uygulaması Geekbench”in veri tabanında ortaya çıktı. Değerlendirme sonuçlarına ek olarak web sitesi aynı zamanda yeni modelin özelliklerine dair detayları da veriyor.

Değerlendirme veri tabanına göre telefon orta seviye Qualcomm snapdragon 660 SoC çip set üzerinde çalışacak. Bu çip seti, maksimum 2.2 GHz frekansa sahip Kryo 260 CPU”ları ile Andreno 512 GPU”sunun birleşiminden oluşuyor. 14nm işlem boğumu teknolojisi kullanılarak üretilen çipset, işlemci verimini arttırarak, telefonun batarya ömrünün de artmasını sağlayacaktır. SoC ise3x şebeke kümesi ve 256-QAM kullanımı ile maksimum indirme hızlarına erişebilen Snapdragon X12 LTE Modem”i de içeriyor.  

Değerlendirme sitesinde aynı zamanda Vivo X20A”nın 4GB RAM”e sahip olduğu görülüyor. RAM kapasitesinin düşürülmesi, çin”li firmanın bu modeli gelecek 6GB RAM ve 64GB  Vivo X20 ve Vivo X20 Plus modellerinden ayırmayı tasarladığını gösteriyor gibi. Bununla birlikte Vivo X20A”nın Android 7.1.1 Nougat ön yüklemeli olarak gönderilecek. Fakat Vivo”nun kendi yapımı olan “Funtouch OS” işletim sistemi Android üzerinde çalışacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here