Ana sayfa Mobil Galaxy Tab 7.7 yasaklandı!

Galaxy Tab 7.7 yasaklandı!

0

Samsung’un Galaxy Tab 7.7 tableti, Dusseldorf’daki yüksek mahkeme tarafından tüm Avrupa’da yasaklandı

Samsung, 7.7″den daha büyük olan Galaxy Tab 10.1N tabletinin Avrupa”da satışına devam ediyor olmasına rağmen, daha küçük olan modele yasak getirilmesiyle hiç beklemediği kadar ağır bir darbe aldı.

Alman mahkemesine göre Galaxy Tab 7.7, Apple’ın 2004’den kalan çizimlerinde tarif edilen patentleri çiğniyor. Bununla birlikte mahkemenin diğer bir hükmü, Almanya’ya özel Galaxy Tab 10.1N’nin Apple’ın tasarımlarını ihlal etmediği yönünde. Böylelikle daha düşük sayılan Dusseldorf yerel mahkemesinin önceki kararı onaylanmış oldu. Mahkemeye göre bu iki karar da “son karar” niteliğini taşıyor.
 

Apple karar üzerine henüz bir açıklamada bulumazken, Samsung Galaxy Tab 7.7 hakkındaki hüküm dolayısıyla hayal kırıklığına uğradığını, ürünü Avrupa’da sunmak için ellerinden gelen tüm önlemleri alacaklarını söyledi. Galaxy Tab 10.1N kararından memnun olan Samsung, Apple’ın “bu tür genel patentler üzerinde yasal hak iddia etmeye devam etmesinin, tasarımda yeniliği ve endüstride ilerlemeyi kısıtlayacağını” söyledi.

Dusseldorf’daki yüksek mahkemenin kararı, Samsung’un yaptığı açıklamaya göre AB ülkelerini etkileyecek.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here