Ana sayfa Mobil Galaxy SII Türkiye”de!

Galaxy SII Türkiye”de!

0

 

Samsung, geçtiğimiz yıl içerisinde büyük ses getiren Galaxy S akıllı telefonunun yeni modelini Türkiye’de piyasaya sürüyor
 

Galaxy S II ile birlikte Galaxy akıllı telefon serisini güçlendirmeyi amaçlayan Samsung, Galaxy S II’yi Türkiye’de de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu sabah itibariyle İstanbul’daki Levent The Edition Hotel’de Samsung Electronics Türkiye tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında, açılış konuşmasını Samsung Electronics Türkiye CEO’su Sung Yong Hong yaptı. Türkiye’de Galaxy S II ile ilgili büyük beklentileri olduğunu söyleyen Hong, ön taleplerin de bir hayli fazla olduğunu vurguladı.
 
Galaxy S II, çift çekirdekli işlemci ile birlikte geliyor. Android 2.3 (Gingerbread) kullanan telefonun Super Amoled Plus teknolojisini içeren ekranı ise 4.27″ boyutlarında. Full HD video desteği ve dönüştürücüler ile birlikte HDTV’ye bağlantı kurulabilmesinden dolayı, HDTV üzerinden telefonunuz ile oyun oynayabilir, 1080p film izleyebilirsiniz. 8.49 mm inceliğe sahip Galaxy S II’nin multimedya özelliklerine ağırlık veren Samsung, bu alanda Hub adını verdiği özellikleri 4 ana başlıkta topluyor. Bu başlıklar Social, Reader, Game ve Music.

 

Galaxy S II
Social Hub ile Facebook, Twitter, MySpace, Live Messenger, Yahoo IM gibi sosyal ağlardaki profillerinizi telefon rehberiniz ile entegre edebilir, telefondan mesaj yollar gibi Facebook veya bir başka sosyal ağ üzerinden arkadaşınıza mesaj atabilirsiniz. öte yandan Reader Hub ile e-kitap cihazlarına göz kırpan Samsung, Türkiye’de 15 farklı gazete ile anlaştıklarını ve günlük olarak bu gazeteleri Galaxy S II üzerinden okuyabileceklerini açıkladı. Music Hub tarafında ise Mü-Yap ile ortaklık içerisine giren Samsung Türkiye, bu sayede telif haklarını çiğnemeden kullanıcılarına kaliteli müzik servisi sunuyor.

 

Arka tarafında 8 megapiksel kamera içeren Galaxy S II, LED flaş desteğine sahip. Cihazın ön tarafında ise 2 megapiksel kamera bulunuyor ve bu kamera ile görüntülü konuşma yapabilmek mümkün. Galaxy S II ayrıca NFC desteği içeriyor. NFC ile birlikte mobil platform üzerinden ödemelerinizi kontrol edebilmek mümkün olacak. öte yandan Galaxy S II’nin çalınması veya kaybolması durumunda, Samsung’un online servislerinden biri olan Samsungdive.com’a bağlanarak cihazın yerini tespit edebilmek mümkün olacak. Ayrıca telefonu kitleme, çağrı atma gibi imkanlar da elimizin altında olacak.

 

Galaxy S II
Galaxy S II’nin sahip olduğu özellikler arasında, yazılım güncelleme/yedekleme/Outlook ve Google entegrasyonları sağlayan Kies ve Kies Air yazılımları ile birlikte, navigasyon çözümü olarak iGO navigasyon servisi yer alıyor. 24 Haziran’da piyasaya sürülecek olan Samsung Galaxy S II, 1.699 TL’den satışa sunulacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here