Ana sayfa Haber Galaxy serisi nihayet ekran içi parmak izi okuyucusuna kavuşuyor

Galaxy serisi nihayet ekran içi parmak izi okuyucusuna kavuşuyor

0

Samsung severler için kötü bir haber olacak belki ama, yeni çıkacak Galaxy Note 9″da ekran içi parmak izi okuyucu olmayacağı neredeyse kesinleşti gibi. Geçtiğimiz aylarda bu yönde bir gelişme olabileceğine dair haberler yayılmıştı fakat bir önceki hafta güvenilir bir kaynağın verdiği bilgiye göre Samsung işin üstesinden gelemedi. Hal böyle olunca yeni çıkacak Note 9, geçen yılın Galaxy Note 8 modeli gibi bir tasarıma sahip olacak. Dış görünüm itibariyle bu modeller, hemen hemen öncekileriyle aynı görünüme sahip, yenilenmiş modeller olarak çıkıyor karşımıza, tıpkı Apple”ın “S” model iPhone cihazlarında yaptığı gibi.

Bununla birlikte Güney Kore”de yayın yapan Chosun Economy”nin haberine göre uzun zamandır heyecanla beklenen bu özelliğik, Galaxy S10 ve S10+ modellerinde yer alacak.

Samsung”un şu anda kullanılan öncü telefonlarında telefonun ön yüzünü bütünüyle kaplayan “Infinity” adı verilen bütünsel ekran tasarımı hakim. Samsung bu tasarımı başarabilmek için Ana Ekran tuşunu kaldırmış, telefonun parmak izi okuyucularını da arka yüze kaydırmıştı. Fakat Galaxy S10 modelinden itibaren parmak izi okuyucusu artık telefon ekranının içerisine yerleştirilecek. “Fingerprint On Display” olarak adlandırılan bu teknolojiyi daha önce birkaç telefon modelinde görmüştük. Fakat tabii eğer haber doğru çıkar da Galaxy S10 ve S10+ modellerinde yer alacak olursa bu teknoloji, ekranında parmak izi okuyucusu bulunduran ilk tanınmış marka olmuş olacak.

Fakat kötü haber şu ki, Galaxy S10 ve S10+”nın çıkmasına daha bir yıl var. Galaxy S9 ve S9+ bu yılın Mart ayında çıktığına göre, yeni modellerin raflara inmesi de 2019 yılının yine aynı aylarında olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here